Vladislovas Starevicius savo studijoje Kaune
Kultūra

Vyks trijų parodų atidarymai. Kviečiame!

Birželio 2 d. (ketvirtadienį) 18 val., galerijoje „Meno parkas” (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks trijų parodų atidarymai. Kviečiame!

▶ Projektas „Vladislovas Starevičius – animacijos pasaulio pionierius”
Galerijoje „Meno parkas” (Rotušės a. 27, Kaunas) / I aukštas

Torunės šiuolaikinio meno centro organizuojamu projektu „Vladislovas Starevičius – animacijos pasaulio pionierius” siekiama supažindinti visuomenę su kino istorijai ir lėlinei animacijai itin reikšminga Vladislovo Starevičiaus asmenybe bei tarptautinėje scenoje reprezentuoti kūrėjo nuopelnus animacijos raidai.

Organizatorius: Torunės šiuolaikinio meno centras
Pagrindiniai partneriai: Galerija „Meno parkas”, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lenkijos institutas Vilniuje
Projekto kuratorius: Krzysztof Stanisławski
Kuratorius Lietuvoje: Arvydas Žalpys
Koordinatoriai: Izabella Stanisławska, Paulina Kuhn
Koordinatoriai Lietuvoje: Airida Rekstytė, Lina Mikalauskienė, Emilija Šneiderytė
Filmų kuratoriai: Radosław Osiński, Piotr Waśniewski
Produkcija: Wojciech Ruminski

Projektą remia: Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programa „Įkvepianti kultūra”, Lietuvos kultūros taryba, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjunga.

▶ Dieter Mammel paroda „Tranzitas”
Galerijoje „Meno parkas” (Rotušės a. 27, Kaunas) / II aukštas

Dieter Mammel (DE) yra tapytojas kuriantis Berlyne ir Frankfurte prie Maino. Menininkas yra kilęs iš pabėgėlių šeimos, Antrojo pasaulinio karo metu palikusios Banat regioną (tai istorinė teritorija tarp Rumunijos, Serbijos ir Vengrijos). Daugelį meto jo kūryba plėtojosi būties „tarp” temoje – tarp kultūrų, kelionėje, skrydyje, tarp asmeninių ryšių, o pasirinktoje kūrybos technikoje – tarp tapybos ir piešinio. Tapytojas kuria didelio formato paveikslus ant drėgnos drobės naudodamas tušą. Ši ypatinga technika tapo jo atpažįstamu stiliaus bruožu.

„Meno parko” galerijoje Dieter Mammel kūryba bus pirmą kartą pristatyta Lietuvoje – ekspoziciją sudaro apie 30 daugiausiai pastaraisiais metais sukurtų paveikslų. Parodos proga yra išleistas katalogas „Transit” („Tranzitas”) pristatantis ir ankstesnius šios serijos kūrinius. Šia paroda pradedamas parodų turas – nusitęsiantis į Olandiją ir sugrįšiantis į Vokietiją.

Parodų ciklas rengiamas bendradarbiaujant su Galerie Hübner&Hübner, Frankfurtas prie Maino ir Galerie Maurits van de Laar, Haga.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos dailininkų sąjunga.
Dėkojame: Kaunas Hotel, Domus Maria Vilnius.

▶ Sebastian Mügge ir Christoph Mügge (SE) paroda „Ar tikrai norite išsaugot visus pėdsakus?”
Galerijoje „Meno parkas” (Rotušės a. 27, Kaunas) / III aukštas
Paroda „Ar tikrai norite išsaugot visus pėdsakus?” – įtraukianti instaliacija, kalbanti apie daugybę pėdsakų, kuriuos palieka žmogus po mirties. Vienas iš pagrindinių klausimų – kaip artimieji turėtų elgtis? Ką išsaugoti, o ko atsisakyti? Po netikėto praradimo, patirto šoko ir sielvarto, nelengva būti atsakingam dar ir už per daug metų sukauptą palikimą – įvairius daiktus, kolekcijas, o tuo pačiu ir už didžiulius skaitmeninių duomenų kiekius.
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos galerijoje „Meno parkas” veiks iki birželio 30 dienos.

Parašykite komentarą