MISIJA1
Kultūra

VITA MOBILE: susitikimas su „Misija Sibiras‘18“ dalyviais

Balandžio 4 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322) vyks besidominčiųjų kelionėmis klubo „Vita Mobile“ renginys. Susitiksime su ekspedicijos „Misija Sibiras‘18“ dalyviais: Aiste Pociūte, Juru Pratusevičiumi ir Roku Šarkumi.

Šiemet „Misija Sibiras“ ekspedicija keliavo į Kazachstano Respubliką ir lankė lietuvių kalinimo bei tremties vietas. 17-ąjį kartą vykusi misija apsilankė Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkėse, kur iššukavo daugiau kaip 16 kapinių, surado ir sutvarkė 200 lietuvių kapų, sutvarkė 4 memorialus buvusių lagerių vietose bei į dangų iškėlė 6 kryžius lietuvių politinių kalinių palaidojimo vietose.

Manoma, kad Kazachstano Karlago lageriuose kalėjo apie 20 tūkst. lietuvių. Kazachstane iki šiol gyvena maždaug 5 tūkst. lietuvių, dauguma jų – ištremtieji ar buvę politiniai kaliniai, atradę ten naujus namus.

Per visus projekto gyvavimo metus tremties vietose jau sutvarkyta daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių.

Su kokiais iššūkiais dalyviai susidūrė? Kiek svėrė kuprinė? Kas ekspedicijoje pralinksmino ar sukėlė ašaras? Ką dalyviai parsivežė iš ekspedicijos? Susitikime bibliotekoje jaukiam pokalbiui su trimis ekspedicijos „Misija Sibiras‘18“ dalyviais ir sužinosime!

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą