Natalija Murnikoviene
Sportas Žmonės

Visų laikų geriausia kultūristė Natalija Murnikovienė apie sekmadienį Kaune vyksiančias varžybas: „Tai – galimybė“

Gegužės 15 d. Kaune, „Girstučio“ kultūros rūmuose vyks neeilinis sporto renginys – mėnesius „NPC Worldwide“ varžyboms ruošęsi kultūrizmo atstovai pademonstruos tai, ką gali geriausio.

Unikali galimybė žiūrovams

Neabejojama, kad pagal Lietuvai gana naujas organizavimo taisykles vyksiantis reginys, sulauks ir didelio kauniečių, besidominčių kultūrimu, dėmesio.

„Prasideda naujas kultūrizmo varžybų mūsų šalyje etapas“, – apie sekmadienį Kaune rengiamas varžybas sako vienas iš jų organizatorių, pasaulinės kultūrizmo organizacijos „NPC Wordwide“ atstovas, ne vieną sporto pasiekimą turintis Karolis Žilinskas.

Būtent jam pernai už Atlanto veikianti, kultūrizmo mėgėjus ir  profesionalus vienijanti organizacija NPC Worldwide / IFBB Pro League patikėjo mūsų šalyje surengti vieną žinomiausių renginių „IFBB Pro qualifier“, sportininkams atveriantį kelią į profesionalų karjerą bei aukščiausiu pasiekimu vadinamą, prestižinį tarptautinį čempionatą „Mr. Olympia“.

Sporto pasaulyje teigiama, kad pastarųjų varžybų neoficialiu simboliu yra vadinamas Arnoldas Švarcenegeris – Austrijos ir JAV, aktorius, verslininkas, filantropas, politikas, buvęs sunkumų kilnotojas ir kultūristas. Jis sunkumus pradėjo kilnoti būdamas 15 metų. Dvidešimties metų laimėjo Mr. Universe titulą, o po to septynis kartus laimėjo Mr. Olympia konkursą.

„Šiemet Lietuvoje vyksiančiose varžybose „NPC Worldwide „Power of the Knight regional qualifier” gali dalyvauti visi norintys. Tai –  regioninė atranka, kurioje absoliutūs kategorijų nugalėtojai dėl profesionalo vardo turės teisę save atstovauti Italijoje. Jei šioje atrankoje lydės sėkmė, sportininkas ne tik gaus statusą – „IFBB Pro”, užtikrinantį dalyvavimą visuose IFBB profesionalų kovose, bet ir galimybę sekančią dieną vykstančiose varžybose laimėti kelialapį į „Mr. Olympia“ čempionatą“, – paaiškina K. Žilinskas.

Įspūdingas varžybų vedėjas

Daugiau nei septynis dešimtmečius veikiančios ir sportininkus profesionalus vienijančios organizacijos „NPC Wordwide“ vardu rengiamoms varžyboms keliami itin aukšti organizaciniai reikalavimai – nuo sportinio renginio vietos ir atestuoto personalo iki grimo ar teisėjų kvalifikacijos. Tam, kad būtų užtikrintos visos sąlygos, Kaune kultūrizmo aistruolius džiuginsiančios varžybos rengiamos kartu JAV NPC Worldwide atstovais bei ilgamete turnyro „Mr. Olympia” vadybininke bei vienų didžiausių varžybų Meksikoje „Mexico Grand Battle” organizatore Maria Ibarra, kuri vakar su savo komanda jau atvyko į Lietuvą.

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančias varžybas komentuos jų žinovas, buvęs sportininkas, oficialius „NPC Worldwide“ vedėjas iš Ispanijos Gabriel Opare.

„Kad mūsų šalyje vyktų tokio lygio renginiai, svarbu visiems – sportininkams, jų gerbėjams, miestui. Kiekviena nauja galimybė atveria kelius į tai, ko iš tiesų sieki”, –  priduria K. Žilinskas.

Jam pritaria ir visų laikų geriausia Lietuvos kultūristė, daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė bei prestižiškiausio planetos profesionalų turnyro „Ms. Olympia“ laureate Natalija Murnikovienė. Tai, kas vyks Kaune, anot jos, Lietuvos sportininkams plačiau prasiveria durys į A. Švarcenegerio daugkart laimėtą prestižinį čempionatą.

Dalyvavimą „Ms. Olympia“ ir savo sūnų gimimą sportininkė ir trenerė vadina svarbiausiais bei įsimintiniausiais gyvenimo įvykiais.

„Kultūrizmas – įdomus ir griežtas gyvenimo būdas. Norintiesiems ko nors pasiekti, svarbu žinoti – discipina yra šio sporto esmė. Nebūna greitų rezultatų, todėl pralaimėjus nereikėtų nusiminti. Tikrai siekiantieji tikslo dažniausiai džiaugiasi rezultatais“, – sako N.Murnikovienė. 

Parašykite komentarą