3 SelfstationGeles 9386
Naudinga žinoti

Visa tiesa apie kraštovaizdžio (landšafto) dizainą

Vis dar vyrauja stereotipas, kad kraštovaizdžio dizainas apsiriboja vien sklypo želdinimu. Tačiau tai klaidinga nuomonė, nes žmonės vis daugiau laiko praleidžia lauke, todėl dizainerių užduotis yra šią erdvę padaryti patrauklia ir nenusibostančia. Rekomenduojama eksperimentuoti ir įvesti naujų komponentų, kurie net mažoje erdvėje gali sukurti harmoningą vaizdą. Tokiais atvejais labai pagelbėja tokie elementai kaip skulptūros, fontanai, tvenkiniai, takai, apšvietimas, dekoratyvieji augalai, vaismedžiai.

Įrenginėjant želdynus sklypuose, formuojami dekoratyviniai tvenkiniai, sukuriami vejos plotai, parenkami įvairūs augalai, kurie pritaikomi būtent kiekvienam projektui individualiai, atsižvelgiant į želdinimo stilių. Šiuolaikinis žmonių gyvenimo būdas yra toks, kad norisi būti arčiau gamtos ir, kad gamta atsidurtų kartais net terasoje ar balkone. Tokiais atvejais dizaineris gali pasiūlyti ir šias mažas erdves apželdinti ne tik daugiamečiais ar vienmečiais augalais, bet ir vaismedžiais ar vaiskrūmiais, kurie iš sodo persikelia į dekoratyvias, reprezentacines ar net vaikų zonas.

Koks kraštovaizdžio dizainerio tikslas?

Landšafto dizainas padeda paslėpti visus sklypo trūkumus, o privalumus – atskleisti. Pagrindinis dizainerio uždavinys – sukurti harmoniją ir grožį. Kadangi kiekvienas skirtingai suprantame tą grožį, tai labai svarbu, kad jūsų norai būtų išgirsti, o poreikiai išpildyti. Pasitikėkite profesionalais, kurie nuolat tobulina žinias kursuose ar mokymuose, nes su jų pagalba jūsų namų želdynai, sodai, sodybos apsijungs į harmoningą erdvę, kurioje jums bus smagu būti.

Mitas: samdyti kraštovaizdžio dizainerį – brangu.

Dažnai nutinka taip, kad atsikrausčius į naujus namus nebelieka finansų aplinkos sutvarkymui ir norisi su mažomis investicijomis pasiekti gerų rezultatų. Tokiais atvejai pataupoma ant landšafto dizainerio ir bandoma domėtis internete darant viską patiems. Puiku, jei jūsų atliktas darbas jus džiugina, bet labai gaila, kai žmonės investuoja dideles sumas augalams, o želdyno projektui ar konsultacijai pataupo. Pavėluotas kreipimasis į specialistą pareikalauja kartais net dvigubo dizainerio darbo ir investicijų.

Turime jums palyginimą: įsivaizduokite, kad atėjo laikas pirkti naują kompiuterį ar padangų komplektą prabangiai mašinai. Atrodo reikia ir net kaina ne taip kandžiojasi, nors šios prekės dažniausiai brangiau kainuoja nei želdinimo projektas. Be to, nepamirškite, kad padangos ir kompiuteris dėvėsi bei nuvertėja bėgant laikui, o profesionaliai susodinti želdynai kasmet vis labiau džiugina ir sutaupo jūsų laiko bei finansų. Nepamirškite, kad naujas automobilis išvažiavęs iš salono praranda apie  25 proc. vertės, kai jūsų sodas priešingai – kuria pridėtinę vertę prie jūsų nekilnojamojo turto.

Už ką mokate?

Kai interneto platybės pilnos informacijos ir nuotraukų su apželdinimo idėjomis, tai kartais gali pasirodyti, kad rastą patinkantį pavyzdį galima atkartoti pas save sklype. Viskas puiku, jei skirsite pakankamai laiko domėjimuisi augalais, jų savybėmis, pažinsite savo dirvožemį, mikroklimatą bei išmoksite augalų derinimo taisyklių. Gerai, jei jums tai patiks ir netaps dar vienu galvos skausmu ar antru darbu.

Perkate savo laisvą laiką

Mokėdami želdinių dizaineriui už darbą, jūs gaunate iš jo ilgametę patirtį ir profesionalias žinias, kurias jie kaupia kasdien ir daug metų. Geras specialistas nuolat investuoja  savo laiką ir finansus į kvalifikacijos kėlimą. Trumpai tariant galima sakyti, kad pirkdami želdinimo projektą, jūs  perkate savo laisvą laiką, kurio nereikės gaišti ilgoms paieškoms internete ar patirties kaupimui.

Perkate emociją

Grįžkime prie automobilio, kurį perkate tik tada, kai išbandote (važiuojate, apžiūrite, liečiate, klausotės variklio garso ar net uostote saloną), o kaip su želdinimo projektu? Pirkdami želdinimo projektą, jūs perkate ne tik segtuvą su popieriais ir planais, jūs perkate emocijas. Gera emocija kyla iš to, kad jums neteks gadintis nuotaikos padarius klaidą ar varginantis ieškant medžiagų ir augalų. Viską padarys kraštovaizdžio dizaineris, o jums reiks tik mėgautis ramybe bei poilsiu savo sode.

Kada samdyti želdynų dizainerį?

Vyrauja įsitikinimas, kad į želdynų specialistą reikia kreiptis tada, kai jau stovi namas arba tada, kai jau patys susodinate vaismedžius ir jums jie nesižiūri. Geriausia būtų strategiškai viską apmąstyti ir pasikviesti želdinių dizainerį konsultacijai dar prieš „sodinant“ namą sklype. Kai jūs jau turite namo planą, yra fasadų vizualizacija – kraštovaizdžio specialistas su jumis susitinka ir aptaria kaip ir kurioje sklypo dalyje gali būti „pasodintas“- pastatytas namas. Jis turėtų patarti taip, kad vaikų miegamuosiuose būtų apstu saulės spindulių, o jūsų jie nežadintų anksti ryte, kad pro valgomojo ar svetainės langus matytumėte nuostabią gamtą ir želdynus, o pats namas nešešėliuotų jūsų poilsio zonos ar nuostabios pievelės.

Taigi, geriausia kreiptis į želdynų specialistą dar prieš statant namą. Tai yra idealus laikas susitikimui su želdynų dizaineriu, nes jo metu bus galima aptarti kaip komfortiškai sukurti visą sklypo erdvę.

Mitas: profesionalaus želdyno priežiūra brangi

Vyrauja mitas, kad želdynų priežiūra kainuoja brangiau ir reikalauja daugiau priežiūros nei visą sklypą užsėjus veja. Taip nėra, nes norint turėti gražią, žalią, be kurmiarausių ir piktžolių veją, reikia ją dažnai pjauti, tręšti, purkšti chemines priemones ir kovoti su kurmiais. Įsirengus didesnius želdynus jie džiugins jūsų akį, nukonkuruos piktžoles, galbūt net duos skanų derlių, o jų priežiūra bus retesnė nei vejos.

Profesionaliai nubraižytas želdyno projektas gali jums padėti sutaupyti, nes jūs mažiau skirsite laiko ir išlaidų želdynų priežiūrai. Atsižvelgus į jūsų poreikius, laiko galimybes, specialistas patars, parinks ir susodins taip augalus, kad jums nereikėtų sukti galvos dėl nuolatinės priežiūros.

Jau nebeliko abejonių dėl sklypo želdinimo projekto? Tai laikas veikti.

 

Parašykite komentarą