Kultūra

„Vilniaus vaizdai“ Kaune

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia į žinomo fotomenininko Sauliaus Paukščio fotografijų parodos „Vilniaus vaizdai“ atidarymą ir paskaitą Kaune.

Lietuvos Švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52) sausio 10 d. 16 val. vyks žinomo fotomenininko Sauliaus Paukščio personalinės fotografijų parodos „Vilniaus vaizdai“ atidarymas ir paskaita apie senovinę Van Dyke Brown fotografijos techniką. Saulius Paukštys gyvena ir kuria Vilniuje. 1987 metais baigė Kauno technologijos universiteto automatikos fakultetą, įgijo inžinieriaus specialybę. Gana anksti S. Paukštys susidomėjo fotografija. Jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, yra surengęs keliolika parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2007 metais Saulius Paukštys įkūrė fotografijos studiją “Fototeatras” ir iki šiol jai vadovauja.

Parodoje autorius pristato 20 fotografijų iš keliaujančios fotografijų serijos “Vilniaus vaizdai“. Visą šių fotografijų ciklą sudaro 50 vienetų fotografinių atvaizdų, serija yra nuolat pildoma naujomis fotografijomis. Fotografijose autorius fiksuoja istorines Vilniaus erdves, senamiesčio kiemus naudodamas senovinę XIX a. techniką, kuri suartina istoriją ir dabartį, mistifikuoja Vilniaus architektūrą. Savo fotografijų ciklą „Vilniaus vaizdai“ Saulius Paukštys apibūdina taip: „Dirbant su senovine XIX a. Van Dyke Brown fotografijų technika išgaunami atvaizdai labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi. Kiekvienas toks atspaudas vienetinis ir unikalus. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros daugiaplanių struktūrų šešėliai. Tai savotiškas alchemiškos laiko mašinos modelis, kelios dozės Užupio atvaizdų, kuriuose praeities senovinė technologija susipina su dabarties fotografavimo momentais. Tai sukonstruoja unikalų vaizdą, kuris turi ir istorinio vyksmo užtaisą ir fotografijai būdingą dabarties liudijimo unikalaus laiko konspiravimo faktą. Pats šis fotografinių paveikslų spausdinimo procesas reiškia, kad kiekvienas atspaudas yra vienetinis ir unikalus. Popieriaus faktūra atspaustą vaizdą priartina labiau prie grafikos nei prie fotografijos.“

Kviečiame patyrinėti ir pasigrožėti šiais Užupio vaizdais, jo paslaptingais ženklais, faktūrų ir atspalvių subtilybėmis bei dalyvauti autoriaus paskaitoje apie jo naudojamą fotografavimo techniką.

Paroda veiks iki sausio 30 dienos.

Parodos rengėjai: Lietuvos švietimo istorijos muziejus ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Pranešimą spaudai paruošė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Parašykite komentarą