Baltijos Asamblejos nuotr.
Karyba

Viceministras Ž. Tomkus Baltijos Asamblėjos posėdyje: Rusija supranta tik jėgą, todėl turime būti stiprūs

„Mėginti suprasti Rusiją – beprasmiška. Turime susitaikyti su tuo, kad Europa nebus saugi tol, kol išliks dabartinis Rusijos režimas. Pati Rusija pripažįsta ir supranta tik jėgą, todėl turime būti stiprūs. Privalome parodyti savo politinę, diplomatinę, ekonominę ir, žinoma, karinę galią“, – sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kuris balandžio 28–29 d. dalyvavo Baltijos Asamblėjos Saugumo ir gynybos komiteto posėdyje Nidoje.

Viceministras pabrėžė, kad Rusija yra ilgalaikė grėsmė NATO saugumui, todėl Aljansas turi dar labiau sustiprinti NATO rytinio pakraščio gynybą ir taip pasiųsti Rusijai žinią – Aljanso sienos yra apsaugotos. Stiprinant pajėgumus ir didinant karių skaičių regione, NATO priešakinis karinis buvimas turi būti keičiamas modernia priešakine gynyba, užtikrinant sausumos, oro ir jūros gynybą, o visa tai turi būti sustiprinta nuolatiniu JAV pajėgų kariniu buvimu.

Pasak Ž. Tomkaus, Aljansas yra stiprus tiek, kiek stiprios yra jo šalys. Todėl Lietuva jau šiemet padidino gynybos biudžetą iki 2,52 proc. BVP, išplėtė NATO pajėgas priimančiosios šalies paramą ir paspartino gynybos įsigijimų bei kariuomenės modernizacijos procesus.

„Turime pripažinti, kad ne tik Baltijos šalys, bet ir visos NATO šalys nebegali jaustis saugios. Vienintelis būdas tą pakeisti yra imtis ryžtingų veiksmų, kurie parodytų mūsų vienybę ir galią. Veiksmų, kurie iš tikrųjų atgrasytų Putiną. Priešingu atveju, tik lauksime kito agresyvaus Rusijos veiksmo“, – kalbėjo viceministras Ž. Tomkus.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų tarptautinio bendradarbiavimo organizacija. Saugumo ir gynybos komitetas – vienas iš šešių Baltijos Asamblėjos nuolatinių komitetų, kuriuose kasmet svarstomi Baltijos šalims aktualiausi klausimai.

Parašykite komentarą