5B78A5F4 95FB 4A15 B835 CD2A8F63F892
Įdomybės

VDU ŽŪA mokslininkų pastangomis vartotojus netrukus pasieks inovatyvus originalios formos produktas

Vartotojų skoniai ir vartojimo įpročiai sparčiai keičiasi – žmonės vis daugiau dėmesio skiria sveikai gyvensenai, mitybai, aplinkosaugai, ieško sveikesnių produktų, o glaudžiai bendradarbiaujantis mokslas bei verslas vartotojams turi ką pasiūlyti – pagal MITA priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“ VDU ŽŪA mokslininkai, jėgas sutelkę su inovatyvių projektų vystymo įmone „PPM Consulting“ bei užsienio partneriais iš Olandijos vykdo EUREKA projektą „Liofilizuoti jogurto kąsneliai, praturtinti netradicinėmis funkcionaliomis žaliavomis“. Šio projekto rezultatai netrukus pasieks ir sveikatai palankaus maisto ieškančius vartotojus.

Racionalus netradicinių maisto žaliavų perdirbimo diversifikavimas ir naujų aukštos pridėtinės vertės mitybos šaltinių paieška skatina proveržį ir potencialą kurti originalius, saugius bei vartotojams patrauklius produktus, kurie būtų nauji rinkoje, o išlaidos sudarytų didelę sektoriaus sukurtos pridėtinės vertės dalį bei paskatintų pakankamai tvarų biologinių išteklių naudojimą žemės ir maisto ūkyje.

Projekto „Liofilizuoti jogurto kąsneliai, praturtinti netradicinėmis funkcionaliomis žaliavomis“ tikslas – iš jogurto, natūralios kilmės stabilizatorių ir netradicinės regioninės žaliavos (dilgėlių lapų, šilkmedžio lapų, erškėčių vaisių, burokėlių gumbų), naudojant inovatyvią aplinkai draugišką ir saugią technologiją  sukurti naują žymiai aukštesnės kokybės produktą – liofilizuotus jogurto kąsnelius, pagerinant/patobulinant jų juslines savybes (struktūrą, skonį ir spalvą) natūralios kilmės stabilizatoriais ir praturtinant fiziologiškai vertingomis veikliosiomis medžiagomis. Pasaulyje jogurto kąsnelių pasiūla yra labai fragmentiška. Šiuo metu rinkoje realizuojami jogurto kąsneliai dažniausiai yra  praturtinti uogomis ir vaisiais (braškėmis, avietėmis, mėlynėmis, gervuogėmis, persikais ir t. t.). Pasaulyje ir Europoje nėra pagamintų tokių produktų su dilgėlių, šilkmedžio lapų, erškėčių vaisių ir burokėlių miltais, kurie išsiskiria gausia vitaminų, mineralinių medžiagų ir biologiškai aktyvių junginių įvairove. Sukurtas naujas produktas bus realizuojamas pasaulinėje rinkoje. Mokslininkų dalyvavimas projekto realizavime leis dalintis naujomis idėjomis bei spręs susidariusias maisto kokybės problemas.

Parašykite komentarą