Papludimio tinklininkai Arnas Rumsevicius ir Artur Vincelovic
Sportas

VDU sportininkų dominavimas Europoje: didžiausia studentų delegacija ir 9 iškovoti medaliai

Lodzėje (Lenkija) vyko 5-osios Europos universitetų žaidynės, kuriose Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sportininkai iškovojo net 9 medalius, taip užsitikrindami vietą rezultatyviausių universitetų dešimtuke. VDU taip pat išsiskyrė didžiausiu sportininkų, kurie varžėsi 7 sporto šakose, skaičiumi.

Plaukime – du aukso medaliai

Europos universitetų žaidynėse dominavo plaukikė Kotryna Teterevkova (treneris Michailas Romanovskis), kuri, palikdama visus sau už nugaros, nuskynė pirmąjį aukso medalį 100 m. krūtine distanciją įveikdama per 1 min. 07,19 sek. Sportinininkė pirmavo ir 200 m. plaukimo krūtine rungtyje niekam nepalikdama vilčių ir iškovodama antrąją auksinę pergalę. Distanciją ji įveikė per 2 min. 24.89 sek. ir artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 5 sekundėmis.

Dar vieną medalį iškovojo plaukikė Ugnė Mažutaitytė – ji 100 m nugara rungtyje plaukė 8 takeliu ir distanciją įveikusi per 1 min. 6,43 sek. iškovojo bronzos medalį. Šis medalis Ugnei ypatingas – plaukikė paskelbė, jog baigia karjerą ir tai buvo paskutinis jos plaukimas bei trofėjus.

„Atstovauti VDU Europos studentų varžybose buvo didelė garbė. Komandos palaikymas ir komandinė dvasia sukūrė puikią atmosferą startuoti. VDU profesionalumas, kineziterapeutų pagalba bei puikus varžybų organizavimas padėjo praleisti puikų laiką Lodzėje. Džiaugiuosi būdama VDU sporto komandos dalimi“, – savo įspūdžiais po žaidynių dalinosi plaukikė Ugnė Mažutaitytė.

Krepšinio komandai – kelialapis į pasaulio čempionatą

Didžiajame vaikinų paplūdimio tinklinio finale susigrūmė VDU ir Frankfurto universiteto (Vokietija) paplūdimio tinklininkai. Tiek įnirtinga kova pasižymėjęs pirmas setas (30:28), tiek antrasis (21:16) buvo sėkmingesnis vokiečiams, tad nusileidę Vokietijos sportininkams VDU paplūdimio tinklinio atstovai Artūr Vincėlovič ir Arnas Rumševičius, kuris buvo pripažintas viso turnyro naudingiausiu žaidėju, tapo vicečempionais ir iškovojo sidabro medalius. Savo pasirodymu džiugino ir VDU badmintonininkas Oleksandr‘as Shmundiak‘as, kuris pelnė bronzos medalį individualioje įskaitoje.

VDU kovotoja Aida Vasiliauskaitė (trenerė Aušra Lisinskienė) individualiose kovose, svorio kategorijoje iki 63 kg, iškovojo bronzos medalį, o Lietuvos dziudo komanda, kurią sudarė sportininkai iš VDU, Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Lietuvos karo akademijos (LKA) komandinėse kovose taip pat pelnė trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliais. Lietuvos komandą, kuri iškovojo bronzą, VDU atstovavo trys sportininkai: Vaiga Čečytė, Kostas Butkus ir Aida Vasiliauskaitė.

Lietuviškame trijulių krepšinio finale VDU susitiko su be pralaimėjimų visą turnyrą žengusiais Vilniaus Universiteto (VU) krepšininkais, tačiau traumų išretintos vilniečių gretos nesugebėjo pasipriešinti VDU krepšininkams ir pastarieji šventė pergalę rezultatu 21:9. Naudingiausiu viso turnyro žaidėju buvo pripažintas VDU krepšininkas Justinas Ramanauskas, o 3×3 vaikinų krepšinio komanda užimdami pirmąją vietą žaidynėse ne tik užsitarnavo auksinę pergalę, bet ir iškovojo teisę, dalyvauti pasaulio studentų trijulių čempionate, kuris vyks spalio mėnesį Turkijoje.

„Europos studentų žaidynės – puiki galimybė pačiame krepšinio tarpsezonio viduryje pasitikrinti savo sportinę formą. VDU visuomet buvo siejamas su šiltu vidaus mikroklimatu, todėl tiek studijos, tiek tokios išvykos tampa malonumu. Pačios žaidynės paliko stiprius įspūdžius, nes renginys buvo masiškas – šimtai universitetų ir tūkstančiai sportininkų“, – VDU 3×3 krepšinio komandos žaidėjas Tomas Zdanavičius.

Europos universitetų žaidynes uždarė VDU vyrų krepšinio komanda (treneriai: Arūnas Juknevičius Airidas Nutautas ir Domantas Žalga), kuri finale nusileido Beykent universitetui (TUR) rezultatu 77:70 ir iškovojo garbingus sidabro medalius, o VDU krepšinio komandos žaidėjas Martynas Pocevičius pateko į žaidynių geriausių žaidėjų penketą.

Dalyvavo 422 universitetai

Visų žaidynių metu VDU sportininkams padėjo ir jais rūpinosi „InnovaMed“ Kineziterapijos studijos kolektyvas – kineziterapeutai Giedrė ir Tadas. Šie profesionalai sportininkams padėjo išvengti traumų bei tikslingai eiti link sėkmingo sportinio starto ir tikslo išpildymo.

Šiemet žaidynėse dalyvavo daugiau nei 4000 studentų iš visos Europos (422 universitetų). Studentai dėl medalių kovojo 20 skirtingų sporto šakų varžybose ir gynė savo šalies ir universiteto vardą.

Europos universitetų žaidynės yra didžiausias studentų sporto renginys Europoje ir vyksta kas du metus skirtinguose Europos miestuose. 2020 metais turėjusios vykti žaidynės Serbijoje buvo nukeltos dėl COVID-19 pandemijos, o 2021 metais atšauktos. 2022 metais teisę organizuoti žaidynes gavo Lodzės miestas, kuriame žaidynės buvo išsidėsčiusios net per 15 skirtingų vietų.