Kaunas 2
Naudinga žinoti

Vasario 15-oji – paskutinė diena sumokėti mokesčius

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad gyventojai ir įmonės, 2020 m. turėję ir/ar įsigiję komercinio naudojimo nekilnojamojo turto (toliau – NT), iki vasario 15 d. turi pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas (forma KIT711) ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius. Įmonės deklaraciją taip pat turi pateikti ir už tą NT, kurį jos neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmė naudoti iš gyventojų.

„Atkreipiame dėmesį, kad gyventojams nereikia mokėti mokesčio už tą nekilnojamąjį turtą ar jo dalį, kuris naudojamas socialinei globai ir priežiūrai, pajamoms iš žemės ūkio veiklos uždirbti, švietimo darbui, taip pat neapmokestinamas kapinių teritorijoje esantis turtas“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad mokesčio mokėti nereikia ir už NT, kurį meno kūrėjo statusą turintis asmuo naudoja kaip kūrybines dirbtuves individualiai kūrybinei veiklai vykdyti.

NT deklaracijas už 2020 m. Kaune dar turi pateikti 4633 mokesčių mokėtojai, Kauno r. – 1360, Jonavos r. – 358, Kėdainių r. – 325, Raseinių r. – 303, Kaišiadorių r. – 294, Prienų r. – 287, Birštone – 67.

Jei nekilnojamo turto statyba įstatymo nustatyta tvarka nėra laikoma užbaigta ir jis faktiškai nenaudojamas, toks turtas, nepriklausomai nuo to, ar jo savininkas yra įmonė, ar gyventojas, taip pat nėra apmokestinamas. Sužinoti atvejus, kada neapmokestinamas juridinių asmenų nekilnojamasis turtas, galima čia.

VMI primena, kad komercinio naudojimo NT apmokestinamas neatsižvelgiant į tai, ar jis yra naudojamas ekonominei veiklai, ar ne. Mokestis apskaičiuojamas pagal savivaldybių, kuriose yra NT, nustatytus tarifus. Už 2020 m. taikomas nuo 0,5 iki 3 proc. tarifas nuo apmokestinamo nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Su savivaldybių tarybų priimtais sprendimais bei nustatytais mokesčių tarifais galima susipažinti VMI svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/tarifai-6-str.-2.

Komercinio naudojimo nekilnojamasis turtas – administracinės, viešbučių, paslaugų, prekybos, maitinimo, poilsio, gydymo, kultūros, mokslo ir sporto paskirties statiniai ar patalpos.

 Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas už 2020 m. Kauno apskrityje turi pateikti apie 11 tūkst. mokesčių mokėtojų – beveik 5,2 tūkst. gyventojų ir 5,6 tūkst. įmonių. To dar nepadarė apie 7,6 tūkst. Kauno apskrities mokesčių mokėtojų.

Naudojantis Elektroninio deklaravimo sistema (toliau – EDS) užpildyti deklaraciją nesudėtinga – formoje KIT711 reikia nurodyti savivaldybę ir joje turimo turto vertę, parinkti vieną iš galimų savivaldybės tarybos priimtų tarifų ir mokestis apskaičiuojamas automatiškai. EDS galima rasti ne tik pačią formą, bet ir jos pildymo taisykles.

Pažymėtina, kad jei savivaldybės taryba mokesčių mokėtoją atleidžia nuo viso mokesčio ar jį sumažina, asmuo vis tiek turi pateikti deklaraciją. Jeigu sprendimas atleisti nuo mokesčio arba jį sumažinti priimamas po deklaracijos pateikimo, tai mokesčių mokėtojas turi patikslinti deklaraciją.

VMI duomenimis, Lietuvoje pernai už 2019 m. 58,8 tūkst. gyventojų ir įmonių deklaravo daugiau nei 103 mln. eurų komercinės paskirties naudojimo nekilnojamojo turto mokesčio. Už 2018 m. 57,7 tūkst. mokesčių mokėtojų deklaravo 97,6 mln. eurų mokesčio.

Daugiau informacijos, susijusios su komercinio naudojimo nekilnojamojo turto mokesčiu galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

Parašykite komentarą