Vandenyno milzinai1
Pramogos

Vandenynų milžinai Kaune

Pirmą kartą Lietuvoje nuo rugpjūčio pradžios vyksiančioje nemokamoje edukacinėje parodoje „Vandenynų milžinai“ bus eksponuojama 11 realaus dydžio ir išvaizdos vandenynų gyvūnų kopijų. Didžiausias eksponatas – 6 metrų ilgio mėlynasis banginis, stambiausias kada nors žemėje gyvenęs gyvūnas, laisvėje užaugantis net iki 33 metrų ilgio. Taip pat čia pamatysite 5 metrų ilgio kašalotą, milžinišką kalmarą, rają mantą, orką, didįjį baltąjį ryklį, narvalą, kūjagalvį ryklį, paprastąjį ir baltąjį delfinus. Kiekvieną eksponatą lydės informaciniai stendai, o TV ekranuose bus rodomi susiję moksliniai filmai. 

„National Geographic Channels International“ globojama didžiausių vandenynų gyventojų eksponatų paroda lankytojus stebins savo realistiškumu – visi parodos eksponatai yra tikslios gyvūnų kopijos ir yra padengti specialia danga, kuri suteikia šlapios odos efektą, tad gyvūnai atrodo kaip ką tik iš vandens, o kai kuriuos iš jų supa ir realios gyvenamosios aplinkos akcentai, tokie kaip ledkalnis, naras ir kt., padedantys įsivaizduoti, kaip šie vandens gyvūnai atrodo savo gyvenamojoje terpėje.

Taip pat bus galima susipažinti su viena didžiausių Centrinėje Europoje ryklių nasrų ir dantų kolekcija, kurioje eksponuojami ne tik dabar gyvenančių vandenynų plėšrūnų nasrai ir dantys, bet ir priešistorinio ryklio megaladono dantis. Šis, kadaise gyvenęs vandenynų grobuonis išaugdavo iki 35 metrų ilgio ir sverdavo iki 45 tonų.

Parodos metu prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ taip pat bus galima išbandyti virtualų pasiplaukiojimą po vandeniu naudojant 3D akinius, nusifotografuoti prie „National Geographic“ žurnalo viršelio fotosienos, o specialioje gyvūnų skleidžiamų garsų sienoje pasiklausyti jūrų ir vandenynų gyventojų.

„National Geographic Channels International“ globojama nemokama edukacinė paroda „Vandenynų milžinai“ prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyks nuo š. m. rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Daugiau informacijos apie parodą galite rasti internete www.mega.lt.

Parašykite komentarą