Kaledu eglute 47
Miestas Ukraina

Valanda už Ukrainą

Šiandien solidarizuojantis su tamsoje skendinčia Ukraina Lietuvos savivaldybėse 20 val. vienai valandai raginama išjungti šventinius apšvietimas miestų viešosiose erdvėse bei gyventojų namuose. Prie solidarumo akcijos „Valanda už Ukrainą“ savivaldybes kviečia prisidėti Europos Parlamento, tarptautinio Ukrainą palaikančio tinklo U4U iniciatorius ir narys Andrius Kubilius.

„Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio“, – buvo rašoma jo kreipimesi į Lietuvos savivaldybių asociaciją.

Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti šią šalį, inicijuodama akciją „60 minučių tamsos“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą.

„Ši bendra tamsos akimirka primins visiems, ką šiuo metu išgyvena Ukrainos žmonės ir su kuo jiems tenka kovoti. Ši valanda be šventinių lempučių, be šilumos ir elektros energijos mums leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių. Tai bus ir atsakas Putinui – mes nebijome jo raketomis nešamos tamsos“, – sako A. Kubilius.

Prie solidarumo akcijos pasaulio miestus kviečia prisidėti Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis, Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, Londono meras Sadiqas Khanas. Jų kreipimasis (angl.) pridedamas.

Šią ukrainiečių iniciatyvą palaiko Paryžius, Niujorkas, Sidnėjus, Varšuva, Praha, Edinburgas, Liverpulis, Reikjavikas, Sofija, Otava, Helsinkis, jungiasi kiti pasaulio miestai.

Parašykite komentarą