Sportas

Vaikinų jaunučių žaidynių pirmos vietos apdovanojimai iškeliavo į Kauną

Alytuje savaitgalį baigėsi dvi dienas trukęs Lietuvos jaunučių žaidynių krepšinio finalo ketverto turnyras. Jame triumfavo ir nugalėtojų apdovanojimus po atkaklios kovos namo išsivežė Klaipėdos merginų ir Kauno vaikinų ekipos.

Būtent šio miesto komanda per dvi dienas iškovojo dvi pergales ir namo grįžo su nugalėtojų taure. Finale kauniečiai itin nerezultatyviose rungtynėse 49:46 (5:10; 16:24; 15:5; 13:7) palaužė Klaipėdos krepšininkų pasipriešinimą.

Pirmoje mačo dalyje geriau atrodė klaipėdiečiai, kurie lengviau rasdavo kelių prie varžovų krepšio ir įpusėjus mačui turėjo dviženklę persvarą. Nepaisant to, antroje rungtynių pusėje kauniečiai pradėjo geriau gintis, lengviau rinkti taškus, ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai ir po finalinės sirenos galėjo džiaugtis kovinga ir charakterio pareikalavusioje kovoje.

Turnyrą vertiname gerai – turėjome aukščiausius tikslus (laimėti taurę) ir tai mums pavyko, – kalbėjo nugalėtojų žaidėjas Ugnius Jaruševičius. – Mano manymu tokiam nerezultatyviam finalui įtakos turėjo gera abiejų komandų gynyba ir nusiteikimas kovoti iki galo. Tiesa, trenerio rungtynių plano iki galo įgyvendinti nepavyko – kartais trūko protingesnių sprendimų ir dar geresnės gynybos.“

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl bronzos susitiko Panevėžio ir Vilniaus I ekipos. Čia pergalę 75:69 (18:18; 13:17; 14:17; 30:17) iškovojo panevėžiečiai.

Ilgą laiką rungtynių kontrolę savo rankose turėjo vilniečiai, kurie nemažą mačo dalį ir pirmavo, tačiau itin gerai ir rezultatyviai puolime sužaistas paskutinis ketvirtis leido Panevėžio krepšininkams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti savo naudai.

„Žinoma, visada norisi pasiekti maksimumą – pirmąją vietą – tačiau visa komanda yra patenkinta ir šiuo pasiekimu, – iškovotais apdovanojimais džiaugėsi Panevėžio ekipai net 29 taškus pelnęs Matas Mikėnas. – Vakarykštėse rungtynėse gerai sekėsi vykdyti trenerio nurodymus, tačiau rungtynių pabaigoje pritrūkome jėgų ir kauniečiai parodė, kad tądien jie buvo stipresni. Šiandienos varžovas mums jau buvo žinomas, su juo buvome susitikę ir grupės turnyre ir žinojome, kad galime juos įveikti. Tai mus stipriai motyvavo ir žengėme ant parketo su didžiuliu noru laimėti. Ketvirtame kėlinyje pataikėme savo metimus, varžovai kiek sutriko, o mes tuo pasinaudojome”.

 

Parašykite komentarą