IMG 0907
Pramogos

Vaikai kūrybinių bandymų poligonu pavertė tikrą automobilį: iš karto pasidengė storu dažų sluoksniu

Penktadienį Kaune vaikai išbandė naują pramogą Lietuvoje – ekologiškais dažais dažė ant paties tikriausio automobilio ir kitų garaže randamų dalykų: dviračio, padangų, kopėčių. Tokios pramogos esmė – suteikti vaikams plačią kūrybinę laisvę, leidžiant daryti tai ko namuose daryti negalima, bet galbūt labai norėtųsi.

„Kadangi Lietuvoje šis užsiėmimas pristatomas pirmą kartą, šiek tiek nerimavome, kaip vaikai įsitrauks ar jiems bus įdomu. Tačiau jau nuo pat pirmųjų minučių jie noriai ėmėsi kūrybos ir žaidimo. Iš pradžių piešė teptukais, po to taškė automobilį dažais, vėliau tiesiog dažė jį rankomis“, – sakė Dovilė Lengvenienė, prekybos miestelio „Urmas“, kuriame ir buvo pristatyta ši pramoga, marketingo vadovė.

Didžiausio dėmesio sulaukė vaikų kūrybinio bandymo poligonu tapęs „VW Beetle“ automobilis, nemažai kliuvo ir dviračiui. Automobilis jau per pirmąją dieną pasidengė nemenku dažų sluoksniu, o pramoga dar tęsis ir šeštadienį, bei kitą penktadienį ir šeštadienį.

Pramoga „Spalvotas garažas“ priskiriama netvarkingo kūrybinio žaidimo (messy art play) tipui, kuris mažuosius lavina įvairiais aspektais. Taip skatinamas vaiko smalsumas, vaizduotė ir noras tyrinėti aplink esantį pasaulį.

Psichologas Robertas Petruškevičius sako, kad galimybė pajusti gerokai didesnę laisvę nei įprastai yra naudinga tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Anot jo, vaikams tai yra svarbu ir dėl besiformuojančios asmenybės, ir dėl to, kad auklėjant dėl suprantamų priežasčių yra ribojamas vaikų smalsumas ir kūrybiškumas. O tokios pramogos padeda atsikratyti streso, formuoja ne tik supratimą, kad laisvė yra gerai, kad reikia jos siekti, bet ir tai, kad naudodamasis savo laisve negali trukdyti kitiems.

Renginys dar vyks birželio 6 ir 12–13 dienomis, 11:00–16:00 valandomis, prekybos miestelio „Urmas“ Raudonajame pasaže, kur kas 30 minučių nemokamai bus įleidžiamos 3–12 metų vaikų grupės, kurias sudarys ne daugiau nei 10 vaikų dėl karantino metu keliamų reikalavimų lauke organizuojamiems renginiams. Pramoga vyksta lauke, bet po stogu, todėl lietus jai netrukdo.

Renginio dalyvių prieš ir po bus prašoma dezinfekuoti rankas. Taip pat, kiekvienas vaikas prieš patekdamas į spalvinimo zoną bus aprengtas vienkartinėmis skraistėmis, pirštinėmis ir antbačiais, kurie apsaugos dalyvius ne tik nuo išsipurvinimo dažais, bet ir sumažins riziką virusui plisti rankomis ar drabužiais.

Po kiekvienos renginio grupės apsilankymo, renginio įrankiai, pavyzdžiui, teptukai bus dezinfekuojami bei paruošiami nauji aprangos komplektai vaikams. Bus naudojami vaikams visiškai saugūs, ekologiški, iš augalinių ir natūralių komponentų pagaminti dažai. Renginys nemokamas.

Parašykite komentarą