Miškinė katė. Lietuvos zoologijos sodo nuotr.
Naudinga žinoti Žmonės

V. Pranckietis apie Gyvūnų gerovės įstatymą: „Žmonės nespės įvykdyti reikalavimų“

Diskusijos dėl Gyvūnų gerovės bei apsaugos įstatymo detalių nerimsta net ir jį patvirtinus Seimui.

Nors jau aišku, kad naujos tvarkos, numatytos dokumente, įsigalios jau gegužės 1 d., abejojama, ar visuomenei laiku pavyks įgyvendinti tai, ko valdžia iš jos reikalauja.

Seimas antradienį įtvirtino prievolę kates, šunis ir šeškus ženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre.

Tokia tvarka galios tiek naujai atvedamiems gyvūnams, tiek laikomiems iki įstatymo priėmimo datos, tik Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato skirtingas jos įsigaliojimo datas.

Gegužės 1 dieną ir po jos atvesti gyvūnai turės būti paženklinti ir registruoti per keturis mėnesius. Iki gegužės 1-osios atvesti katės, šunys ir šeškai turės būti paženklinti ir registruoti per metus – iki 2022 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Kai Vyriausybė patvirtins tvarką, kas gaus kompensaciją, susijusią su šia prievole, ja pasinaudoti bus galima iki šių metų pabaigos.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlė, kad parama socialiai remtiniems asmenims būtų skirta bent iki 2022 metų pabaigos, o paženklinti augintinius visi savininkai galėtų per ketverius metus.

„Dabar numatyti terminai labai trumpi. Įvertinant karantino situaciją ir tai, kad kaimuose žmonės nemato prasmės gyvūnų ženklinime, tikėtina, kad įstatymo nuostatos laiku bus neįgyvendintos. Žmonėms reikėtų duoti daugiau laiko“, – sakė V. Pranckietis.

Parašykite komentarą