Atidarymas. Akademija 77
Miestas

Unikalios vandens sporto erdvės atidaryme žinomi žmonės mėgavosi ir ekstremaliais pojūčiais, ir mada

Kaune atidaryta nauja, unikali sporto erdvė – Lietuvos motorlaivių akademija. Joje jau pradėjo treniruotis mažieji vandens sporto entuziastai. Naujam gyvenimui prikelta Kauno marių pakrante ateityje galės mėgautis ir suaugusieji – čia veiks uždaras paplūdimys bei individualūs užsiėmimai motorlaivių mylėtojams.

Pirmieji vandens pramogas išmėginti pakviesti svečiai, tarp kurių buvo ir ne vienas žinomas pramogų pasaulio atstovas, visą dieną lepinosi galingiausių pasaulyje motorlaivių jėga ir su galimybėmis pačiam valdyti neįprastas transporto priemones supažindino savo vaikus. Šventinį atidarymo vakarą, skambant aplodismentams, vainikavo dizainerės Modestos Šukės laisvalaikio drabužių kolekcijos pristatymas.

Akademijos atidarymo proga senosios Kauno marių prieplaukos teritorijoje vienai dienai „įsikūrė“ visų klasių motorlaivių ekspozicija. Juos į šventės vietą atgabeno ir daugelį išmėginti leido garsiausi bei tituluočiausi Lietuvos sportininkai.

Renginio pažiba tapo Formulė 2 piloto, Formulė 5 pasaulio čempiono, daugkartinio Latvijos ir Baltijos šalių čempiono Martinz Bergholcs dvivietis motorlaivis, vandeniu galintis skrieti iki 200 kilometrų per valandą greičiu. Tokių transporto priemonių, kokia įprastai adrenalino ištroškusius ir sportininko kailyje pasijusti norinčius entuziastus vandeniu skraidina tituluotas sportininkas, pasaulyje tėra keturios.

„Būtent tokį F2 motorlaivį, koks viešėjo Kaune, sukūrė mano komanda. Dvivietes „formules“, kai keleivis sėdi greta piloto, galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, – šypsosi M. Bergholcs, – Būtent todėl esame laukiami daugelyje pasaulio valstybių, o pasivėžinti F2 įmanoma ir vos kelių kilometrų ilgio vandens telkinyje“.

Žinomas sportininkas, kaip ir visi renginio svečiai, šventėje mėgavosi ne tik adrenaliną kurstančiomis vandens sporto pramogomis, bet ir nepraleido progos iš arti pasigėrėti ECMA modelių pristatoma, dizainerės Modestos Šukės laisvalaikio drabužių kolekcija.

„Modesta  Šukė Couture“ –  aukštos klasės vienetiniai rankų darbo kūriniai ir ne tik – vyrams, moterims bei vaikams: proginiai, vestuviniai, Pret-a-porter..

,,Stilius, mada ir įvaizdis – man ypatingai svarbūs, bet tai nėra vien mano darbas. Tai – oras, be kurio negyvenčiau.. Man patinka kurti, formuoti, išjausti ir išieškoti.. Gyvenimo būdas, charakteris, temperamentas, pasaulėžiūra, kultūra – tai tikrieji mūsų stiliaus diktatoriai! Mūsų tikrasis grožis prasideda iš vidaus ir pasibaigia išorėje“, – teigia Modesta.

Dizainerės išreiškia save ir per daugybę įvairių projektų, bendradarbiaudama ir puošdama žinomus meno bei šou pasaulio atstovus, rengdama autorinius kolekcijų pristatymus ir jiems pasitelkdama profesionalius šokėjus ar aktorius, dirbdama projektuose su fotografais bei video operatoriais.

2020-ieji metai atnešė ir  šiek tiek  naujovių į dizainerės kūrybą – tai startas į  laisvalaikio aprangos kūrinius moderniam, patogumą mėgstančiam klientui.

Lietuvos motorlaivių federacijos prezidentas Edgaras Riabko patikino – Kauno marių pakrantė nuo šiol „virs“ kaitinama ir motorlaivių variklių, ir sporto švenčių. Tiesa, pirmiausia ji bus skirta jaunajai sportininkų kartai ugdyti.

Kauno marias jaunieji motorlaivių entuziastai raižo jau kelias savaites. Vidaus vandens kelių direkcija, bendradarbiaudama su Lietuvos motorlaivių federacija, čia įkūrė vienintelę šalyje akademiją, kurioje šio sporto pagrindų, saugaus ir atsakingo elgesio vandenyje mokomi vaikai bei paaugliai.

„Dar iš viso pasaulio tebevažiuoja reikiama motorlaivių sportui įranga, todėl kol kas galime treniruoti ne visų amžiaus grupių mažuosius. Jauniausiam akademijos auklėtiniui nėra nė šešerių, bet jo noras siekti sportinių aukštumų – didžiulis“, – sakė Lietuvos motorlaivių federacijos prezidentas, vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių lenktynininkas ir šios klasės dukart Europos vandens formulių čempionas Edgaras Riabko.

Jau nupirkti šeši skirtingo pajėgumo motorlaiviai, kuriuos valdyti mokysis akademijos mokiniai, pagal amžių suskirstyti į šešias grupes. Berniukams ir mergaitėms bus suteikta galimybė susipažinti ir išmokti valdyti „Formula Future” klasės motorlaivius. Tai unikali ir vienintelė Lietuvoje galimybė ne tik gauti teorinių žinių, bet ir išbandyti motorlaivius, pasivaržyti su bendraamžiais ir dalyvauti varžybose.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos vadovas Vladimiras Vinokurovas džiaugiasi, kad Lietuvos motorlaivių akademija kuriasi senojoje Kauno marių prieplaukoje. Ji tvarkoma ir po truputį prikeliama antram gyvenimui.

Direkcija, palaikydama akademijos veiklą, leido naudotis krantine, aikštele ir teritorijoje statyti elingą bei pagalbines persirengimo patalpas.

„Valstybės įmonės turi eiti į visuomenę ir bent minimaliai prisidėti prie tokių edukacinių iniciatyvų”, – kalbėjo V.Vinokurovas.

Iki šiol dabartinėje akademijos teritorijoje ir vykdavo bei ateityje tebevyks motorlaivių varžybos.

Apskritai motorlaivių sporto Lietuvoje gyvavimo pradžia laikoma 1953 metų liepos 19 diena, o ištakos yra būtent Kaune, kur ir susibūrė šio vandens sporto entuziastai. Ilgametis motorlaivininkas, motorlaivių sporto treneris, teisėjas Valdemaras Petrūnas iki šiol išsaugojęs ir pirmojo susirinkimo protokolą.

Lietuvos sportininkai dalyvauja įvairių klasių motorlaivių varžybose, iš kurios ryškiausios F2. Čia laivų greitis siekia maždaug iki 200 kilometrų per valandą. Pasaulyje rengiamos ir F1 varžybos. Jose galingi motorlaiviai išvysto dar didesnį, iki 250 kilometrų per valandą greitį.

Pirmosios šio sezono UIM varžybos – Europos čempionatas, prieš keletą dienų vyko Kupiškyje. Jame GT15 bronzos medaliu pasipuošė Nida Kilinskaitė. Dar vienas lietuvis sportininkas Naglis Riabko šioje klasėje užėmė 15 poziciją. OSY-400 klasėje sidabrą iškovojo Gintaras Marcinkus, o bronzą – Arvydas Dranseika. GT30 klasėje ketvirtoji vieta atiteko Mantui Kukcinavičiui.

Šios trys klasės yra vienos iš populiariausių motorlaivių varžybose, todėl Lietuvoje sulaukta gausaus dalyvių skaičius iš visos Europos.

 

 

Parašykite komentarą