kaunoaleja.lt 21120906
Naudinga žinoti

Unikali verslo pažinčių platforma „B2Lithuania”

Nuo šiol Lietuvos eksportuotojams užmegzti ryšį su partneriais ar klientais užsienyje bus lengviau – šį mėnesį startavo atnaujinta verslo kontaktų platforma „B2Lithuania”. Nemokamoje, verslumą ir eksportą skatinančios agentūros „Versli Lietuva“ platformoje jau yra užsiregistravusios beveik 2,6 tūkst. įvairios Lietuvos eksportuojančios įmonės, po kurių profilius gali naršyti ir čia pat virtualius susitikimus organizuoti potencialūs užsienio partneriai. 

„B2Lithuania“ pakeičia šešerius metus veikusią šalies eksportuotojų duomenų bazę. Pristatydama naujosios platformos privalumus, „Verslios Lietuvos“ Eksporto departamento vadovė Rasa Uždavinytė sako, kad interaktyvi platforma veiks kaip papildomas rinkodaros kanalas eksportuojančioms įmonėms, norinčioms didinti savo žinomumą bei rasti užsienio partnerius. 

„Surasti patikimą partnerį ar tiekėją tarptautinėje rinkoje – itin didelis iššūkis. Ypač pandemijos metu, kai sumažėjo verslo misijų ir parodų skaičius, o dauguma tarptautinių duomenų bazių yra mokamos ar riboto funkcionalumo. „B2Lithuania” per 10 minučių gali užsiregistruoti bet kuris Lietuvos eksportuotojas, o potencialiems užsienio partneriams siūlomi itin patogūs paieškos ir filtravimo įrankiai bei galimybė čia pat, neišeinant iš platformos ribų organizuotis virtualius verslo susitikimus“, – sako R. Uždavinytė. 

Naujoje platformoje galima ieškoti Lietuvos bendrovių pagal sektorius, geografinę vietą, dydį ir kitus parametrus. Šalies bendrovės nuo šiol gali pateikti dar daugiau informacijos apie save – nuo įvairių įvaizdinių elementų, kaip vaizdo klipai, iki užsienio partneriams svarbių sertifikatų, leidimų ar gamybinių pajėgumų. 

„Mūsų analizė rodo, kad panašių duomenų bazių pasaulyje yra, tačiau jos yra statiniai kontaktų katalogai. „B2Lithuania” išsiskiria tuo, kad veikia kaip verslo kontaktų įrankis ir virtuali paroda. Be to, čia pateikiame ne tik informaciją apie Lietuvos eksportuotojus, bet ir pristatome Lietuvos eksporto potencialą, plačiau apžvelgiame šalies aukštųjų technologijų inžinerijos, IRT, gyvybės mokslų ir kitų prioritetinių sektorių privalumus“, – pastebi R. Uždavinytė.

Pasak jos, „B2Lithuania” pasitarnaus ir kaip analizės įrankis – statistinė informacija apie eksportuojančias Lietuvos įmones leis efektyviau planuoti ir taikyti įvairias pagalbos priemones. Remdamasi įmonių sąrašu, sukauptu duomenų bazėje, „Versli Lietuva“, taip pat diplomatinės atstovybės ir komercijos atašė rekomenduoja jas užsienio bendrovėms, besidominčioms ir ieškančioms partnerių Lietuvoje, taip pat pristatant užsienio investuotojus vietinius partnerius, tinkamus įtraukti į tiekimo grandinę.

Šiuo metu platformoje yra beveik 2,6 tūkst. Lietuvos eksportuojančių įmonių profiliai – siekiama, kad per keletą metų šis skaičius padidėtų dvigubai. Įmonių registracija nemokama, tereikia platformos puslapyje b2l.enterpriselithuania.com užpildyti reikalingą informaciją. Siekiant užtikrinti duomenų bazės patikimumą, kiekvienos įmonės informaciją patikrina ir patvirtina „Verslios Lietuvos“ konsultantai.

„B2Lithuania” yra viena iš „Verslios Lietuvos“ nemokamų eksporto skatinimo paslaugų įmonėms, kurios nori plėsti savo pardavimus užsienyje. „Versli Lietuva“ taip pat teikia nemokamas individualias konsultacijas eksporto pradžios ir plėtros klausimais, padeda ieškoti prekybos partnerių užsienyje per tikslinius eksporto skatinimo renginius, tarptautines verslo misijas, tarptautines parodas, taip pat organizuoja įvairius specializuotus eksporto kompetencijų mokymus, siūlo eksporto diagnostikos testą. 2020 m. duomenimis, padedant „Versliai Lietuvai“ klientų sudarytų kontraktų vertė siekė 29,18 mln. eurų.

Šaltinis: „Versli Lietuva“

Parašykite komentarą