ME 4
Įdomybės

Unikali merginų akademija – žinomi specialistai dalinasi tuo, ko nespėja papasakoti mamos

Beveik metus Kaune veikiančioje „Merginų estetikos akademijoje“ – šventinės nuotaikos. Pusšimtis šio socialinio projekto dalyvių nuo vasario mėnesio kartą savaitėje užsukančios į temines paskaitas netrukus galės patikinti žinančios visus svarbiausius dalykus, kuriuos būtina perprasti paauglystėje.

„Daug metų vedu šokių treniruotes merginoms. Bendraudama su jaunais žmonėmis pastebėjau, jog jiems trūksta žinių, praverčiančių kasdien – kaip prižiūrėti plaukus, pasirinkti drabužius, elgtis prie stalo, sveikai maitintis. Dirbančios ir nuolat užimtos mamos neturi tiek laiko, kad viską smulkiai paaiškintų dukroms. O internete paskaityti, kaip pasidaryti makiažą, yra ne tas pats kaip pačiai pamėginti padedant profesionalui. Taip gimė „ME akademija“, – pasakojo „Dance AK“ studijos vadovė Kristina Burneikienė.

Projektą, skirtą padėti tobulėti jaunoms panelėms, ji įgyvendina kartu su bičiule, kelių privačių laikinosios sostinės darželių bendraturte Dovile Orlauskiene.

„Pastarąjį kartą akademijoje lankėsi stilistė Viktorija Šaulytė ir kirpėjas Karolis Murauskas. Norime, kad tai, kas svarbu, merginos sužinotų ne tik iš mūsų, draugių ar sekdamos kitus žmones socialiniuose tinkluose, bet iš savo srities žinovų“, – paaiškino K. Burneikienė.

Anot jos, prieš kelis dešimtmečius Kaune buvo populiaru rengti paskaitas paauglėms, kuriose joms būdavo atskleidžiamos grožio paslaptys. Tačiau su laiku tokios iniciatyvos nebesulaukė dėmesio ir išblėso. Dabar analogų projektui, kaip sukurtasis Kristinos ir Dovilės, Lietuvoje nėra.

„Mes gilinamės ne tik į grožio sritį. Merginoms rūpi ir mada, etiketas, šokis, taisyklinga mityba ir daugybė kitų dalykų. Stengiamės joms atsakyti į svarbiausius klausimus“, – sakė neformalaus ugdymo užsiėmimų „ME akademijoje“ iniciatorė K. Burneikienė.

Parašykite komentarą