Kazka hor.
Pramogos

Ukrainos metų grupe išrinkta „Kazka“ atvyksta į Vilnių: „Ne, mes nesame „OK“

Metų grupe net keliuose Ukrainos muzikos apdovanojimuose šiemet išrinkta trijulė „Kazka“ atvyksta į Lietuvą. Jau liepos 28 d., ketvirtadienį, tiek savo šalyje, tiek užsienyje pastaruoju metu daugybę dėmesio susilaukiantys ukrainiečiai pasirodys „Vasaros Terasoje“.

Nuo pirmųjų karo dienų Ukrainoje „Kazka“ kovoja kultūriniame fronte. Grupė pasirodė daugybėje Ukrainos palaikymo renginių visame pasaulyje: nuo kultinio festivalio „SXSW“ Amerikoje iki Kanų kino festivalio ir iki futbolo rungtynių Ispanijoje, Olandijoje bei solinių koncertų Izraelyje bei kitur. Rudenį ukrainiečiai leisis į turą po JAV, kuris vadinsis „IAmUkraine“.

„Nuolat esu kelyje – keičiu šalis ir miestus, esu Ukrainos balsas ir skleidžiu žinią bei tiesą apie karą. Tačiau be proto pasiilgau Kijevo ir savo normalaus gyvenimo“, – sako grupės lyderė Oleksandra Zaritska. 

Paklausta, ar pačiai teko savo akimis pamatyti karo siaubą, Oleksandra prisimena: „Okupantus mačiau per savo namų langus, girdėjau raketų sprogimus…“

Nėra viskas „OK“, bet tikisi pergalės

Prasidėjus karui „Kazka“ pristatė naują kūrinį „I Am Not OK“. Jo mintis gimė pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis:

„Mano telefonas netilo nuo milijono žinučių „Kaip aš? Ar tau viskas OK?“ Ne, mes nesame „OK“. Mus žudo vien dėl to, kad esame ukrainiečiai. Esame priversti slėptis požemiuose arba palikti savo šalį, jei norime likti gyvi“, – skaudžią realybę rėžia Oleksandra Zaritska.

Ji pastebi, kad šiuo metu Ukrainoje gimsta daug puikios ir prasmingos muzikos: „Mes su grupe taip pat turime naujų dainų, kurias planuojame pristatyti tada, kai tam ateis laikas.“

Paklausta apie „Euroviziją“, Oleksandra tikisi, kad Ukraina vis tik galės organizuoti tarptautinį dainų konkurso finalą: „Esu tikra, kad laimėsime šį brutalų karą ir, tikiuosi, kad tai įvyks greitai, o tada visi susitiksime Ukrainoje, herojų sostinėje.“

Emocinis užtaisas atkeliauja į Lietuvą

„Kazka“ yra šiuolaikinės ukrainietiškos muzikos ambasadoriai. Grupės dainos turi daugiau nei milijardą perklausų internete. O jų kūrinys „Plakala“ pateko į populiariausių planetos dainų šimtuką!

Šios ukrainiečių grupės šou programa žavisi visas pasaulis – vien šiemet jie koncertavo nuo „SXSW“ festivalio Teksase iki didžiųjų Europos sostinių. Taip pat pasirodė ne viename labdaringame koncerte, skirtame rinkti lėšas Ukrainos armijai, savanorių centrams ir vaikams.

Scenoje „Kazka“ užkuria neįtikėtiną emocijų virtinę. Pasirodymo metu skamba pučiamieji instrumentai, gitara, būgnai, o ypatingo žavesio pasirodymui suteikia merginų choro atliekamos liaudies dainos su moderniu prieskoniu.

„Labai džiaugiamės galėdami sugrįžti į Lietuvą. Jaučiame jūsų palaikymą ir labai mylime Lietuvą. Laukiame jūsų koncerte“, – susiburti „Vasaros Terasoje“ liepos 28 d., ketvirtadienį, kviečia Oleksandra Zaritska, grupės „Kazka“ lyderė. Šį renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą