VMI 10
Naudinga žinoti

Turto deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 3 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad dėl 2020 m. eitų pareigų valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai ir kiti viešojo sektoriaus darbuotojai bei jų šeimos nariai turi pateikti duomenis apie priklausantį turtą. Kauno apskrityje šią pareigą atlikti privalo daugiau nei 14 tūkst. gyventojų, apie 40 proc. iš jų šiuo metu jau yra pateikę turto deklaracijas. Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001) Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) užpildyti ir pateikti reikia iki gegužės 3 d.

„Kiekvienais metais valstybės sektoriaus darbuotojai bei jų šeimos nariai turi ne tik deklaruoti pajamas, bet ir nuosavybės teise priklausantį kilnojamąjį bei nekilnojamąjį turtą, pinigines lėšas, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius. Deklaravus turtą papildomų mokestinių prievolių neatsiranda“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad patikrinus pateiktų deklaracijų teisingumą, jų duomenys yra paskelbiami viešai iki spalio 1 d.

Naujausiais duomenimis, Kėdainių r. turto deklaracijas yra pateikę 46 proc. tai privalančių padaryti gyventojų, Jonavos r. – 43 proc., Kaišiadorių r. – 41 proc., Prienų r. – 39 proc., Kauno m. – 36 proc., Birštone – 36 proc., Kauno r. – 35 proc., Raseinių r. – 32 proc.

VMI primena, kad pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ) 2020 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo LR Seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys bei jų šeimos nariai.

Konsultacijos mokesčių klausimais ir kitos VMI teikiamos paslaugos vyksta tik nuotoliniu būdu paskambinus numeriu 1882 (+370 5 260 5060) arba bendruoju klientų aptarnavimo padalinių numeriu 8 5 2191 777. Daugiau informacijos apie turto pajamų deklaracijas ir jų pildymo tvarką galite rasti www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu > Turto deklaravimas.

Parašykite komentarą