Kultūra

Tūkstantinė bėgikų minia nusilenkė moterims už kovą su krūties vėžiu

Vienu ryškiausių rožinio kaspino mėnesio akcentų Kaune tradiciškai tapo pirmąjį spalio sekmadienį jau penktą kartą surengtas paramos bėgimas „Pink Run su BENU“. Rotušės aikštėje susirinko rekordiškai daug, apie 3 tūkst. dalyvių ir juos palaikiusių žiūrovų. Vis dėlto ypatingo dėmesio čia, kaip įprastai, sulaukė moterys, mat pagrindinė šio renginio idėja nuo pat pradžių gerokai pranoksta įprastų sporto varžybų sąvoką.

„Nes mylime jas!“ – kaskart tūkstantinės minios garsiai ištariamas šūkis simbolizuoja kilnią renginio misiją – palaikyti akistatą su onkologine liga išgyvenančias moteris ir padrąsinti visas uoliau rūpintis savo sveikata prevenciškai tikrinantis dėl krūties vėžio.

Visa parama – reabilitacijai

Savo solidarumą bei rūpestį bėgikai išreiškė ne vien atiduodami jėgas trasoje, bet ir skirdami pinigines aukas, kurios kasmet pavedamos moterų reabilitacijai. Šiemet surinkta beveik 3 tūkst. eurų. Už visas šias lėšas krūties vėžio paliestos moterys stiprins sveikatą Birštono „Eglės sanatorijoje“.

„Jūs esate mūsų stiprybė, labai didelė užuovėja. Esame dėkingos ir laimingos, jau penktus metus sulaukdamos tokio ištikimo palaikymo iš šios didelės bendruomenės. Būdamos čia ir matydamos jus, mes tikrai nesijaučiame vienišos“, – už kilnią kasmetinę iniciatyvą visiems renginio dalyviams bei organizatoriams nuoširdžiai dėkojo Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“ pirmininkė Regina Malžinskienė.

Moteris neslėpė pati susidūrusi su klastinga liga ir atgaunanti jėgas po nelengvo gydymo periodo. Nepaisant to, ji, kaip ir keletas kitų tokio paties likimo bendražygių, neliko stovėti žiūrovų gretose, bet ir pati leidosi į trasą.

Bėgikai didelėmis širdimis

„Mes sakome, kad čia bėga ne įprasti bėgikai, bet didelių širdžių šeimininkai. Ir tai visiška tiesa. Renginys kasmet auga į Rotušės aikštę sukviesdamas vis daugiau žmonių, kurie neabejingi kitų likimams. Regis, ir pačių kauniečių tolerancija bei supratingumas vis didėja – šįkart beveik nepasitaikė vairuotojų skundų dėl kelioms valandoms apriboto transporto eismo senamiesčio gatvėse. Gal tik kelios garbaus amžiaus moterys, eidamos iš šventų Mišių, mestelėjo repliką bėgikams, bet jos, matyt, nesuprato, su kokia prasminga intencija šie žmonės bėgo“, – šyptelėjo vienas iš renginio organizatorių, „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Jis pripažino, kad šiemet renginio dalyviai ir svečiai savo aktyvumu pranoko organizatorių lūkesčius. Prie registracijos paviljono nusidriekė tokios ilgos eilės laukiančiųjų atsiimti starto numerius, kad savanoriai vos spėjo suktis, o kai kurie bėgikai į trasą pasileido vydamiesi jau startavusią minią.

Pasak R. Tarasevičiaus, šįkart renginyje iš viso dirbo per šimtą žmonių, tačiau kitąmet jų pajėgas planuojama dar gerokai padidinti, kad jokie nesklandumai netrikdytų pakilios renginio atmosferos. Be to, daugeliui bėgikų debiutantų organizatoriai siūlo registracijos procedūrų nepalikti paskutinėms minutėms prieš pat startą.

Palaikė ir patys mažiausieji

Šiemet „Pink Run su BENU“ pakvietė į 400 metrų bėgimą ir vaikus. Šimtai mažųjų dalyvių pradėjo didžiulę šventę, o netrukus po jų prie 5 km bėgimo starto rikiavosi suaugusieji. Čia pirmasis finišo liniją kirto per 15 min. ir 7,7 sek. distanciją įveikęs Paulius Saulėnas, o vos dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo jo atsiliko Aivaras Čekanavičius. Po kelių sekundžių finišavo ir trečiosios vietos laimėtojas Aurimas Skinulis.

Moterų gretose nepralenkiama buvo Vytautė Pabiržytė (17 min. 23,2 sek.), antrą vietą užėmė Monika Juodeškaitė, o trečia finišavo Kristina Laurinaitytė.

„Čia visuomet gera sugrįžti, nes tai bėgimas, kuris turi ypatingą prasmę. Nesitikėjau, kad viskas susiklostys taip sėkmingai, bet pavyko išties puikiai. Svarbiausia, kad visi drauge bėgdami dar kartą priminėme moterims, jog kiekvienas visa širdimi esame su jomis“, – po pergalingo finišo emocingai kalbėjo antrus metus iš eilės „Pink Run su BENU“ 5 km bėgimą laimėjusi V. Pabiržytė.

Nėra nieko neįmanomo

Apie siekį parodyti dėmesį moterims rožinio kaspino paramos bėgime antrino ir kiti dalyviai. Antai 10 km „Topicrem“ bėgime tarp merginų greičiausiai atbėgusi Loreta Kančytė (34 min. 38,2 sek.) pripažino, kad senamiesčio grindinys nėra idealiausia danga bėgimui, tačiau šįkart ne tai buvo svarbiausia: „Trasoje buvo nelengva, jaučiau stiprią konkurenciją iš varžovių, bet šiandien čia svarbiau ne lenktyniavimas ar rezultatai. Mano didžiausias noras – suteikti moterims pasitikėjimo savimi, įkvėpti jas, kad įsitikintų, jog gyvenime dažniausiai nieko nėra neįmanomo.“

Netrukus po L. Kančytės paeiliui finišą pasiekė ir kitos dvi prizininkės – Kamilė Vaidžiulytė bei Gitana Akmanavičiūtė.

Tuo metu vyrų gretose ir tarp visų 10 km bėgimo dalyvių greičiausias buvo Tomas Bizimavičius, atbėgęs per 31 min. ir 54,9 sek. Po jo lyderių trejetuką papildė Tomas Gudas ir Linas Selianikas.

Specialių prizų tradiciškai sulaukė ryškiausiais ir išradingiausiais rožiniais kostiumais pasipuošę bėgimo dalyviai, o taip pat aštuoniasdešimtmečio link artėjanti vyriausių bėgikų pora.

Tęsdami savo pradėtą misiją, „Pink Run su BENU“ bėgimo organizatoriai kartu su prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Nedelsk“ komanda dar kartą visoms moterims primena, jog ši liga yra vienas dažniausių onkologinių susirgimų, tačiau laiku diagnozuota ji sėkmingai gydoma.

Parašykite komentarą