ligonine 2
Miestas

Tūkstančius ligonių lankantiems darbuotojams – tik 300 vienkartinių kaukių

Devynioliktąją karantino dieną nevyriausybines neįgaliųjų organizacijas pagaliau pasiekė tik 300 vienkartinių veido kaukių. Tai – beveik trisdešimt kartų mažiau, nei reikia namuose izoliuotus ligonius ir senjorus lankantiems darbuotojams. Dar trūksta tiek pat respiratorių, apsauginių akinių, antbačių, kombinezonų ir per 7000 pirštinių. Be šių priemonių būtinąją pagalbą teikiantys žmonės rizikuoja savo, šeimų ir didelei rizikos grupei priklausančių ligonių sveikata bei gyvybe.

„Paskelbus karantiną, deja, nebuvo pagalvota apie labai svarbų darbą atliekančius žmones – būtinąją pagalbą namuose teikiančius darbuotojus. Be jų dešimtys tūkstančių senjorų ir žmonių su negalia atsidurtų itin pavojingoje situacijoje, be maisto, vaistų, gyvybiškai svarbių paslaugų. Dirbdami be prevencinių apsaugos priemonių žmones namuose lankantys socialiniai ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojai, patys to nenorėdami, gali tapti dar vieno COVID-19 protrūkio Lietuvoje priežastimi. Todėl privalome juos aprūpinti būtina apsauga, kad paskui netektų gailėtis, kaip tai nutiko su medikais“, įsitikinęs Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Justas Džiugelis.

Siekiant išvengti skaudžių pasekmių, parlamentaras siūlo kuo skubiau socialiniams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams iš valstybės rezervo skirti deramą apsaugos nuo koronaviruso priemonių  kiekį.

 

Parašykite komentarą