20210309
Žmonės

Trispalvės kojinaitės laisvės pavasario vaikams

Trečiadienį Prano Mažylio gimdymo namų Kaune vadovui Tomui Biržiečiui įteiktos TS-LKD Kauno skyrių darbščių moterų numegztos trispalvės kojinaitės kūdikiams. Daugiau kaip 140 porų kojinaičių su Lietuvos valstybinės vėliavos simbolinėmis spalvomis bus dovanojamos mūsų laisvės pavasarį gimusiems vaikams. Ši prasminga ir gerumo kupina akcija skirta Kovo 11-ąjai paminėti.  

,,Prieš keturis metus kvietėme moteris prisidėti prie akcijos „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli“ prie mūsų mažųjų piliečių sušildymo. Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, daugiau kaip šimtą trispalvių kojinaičių dovanojome Kauno Prano Mažylio gimdymo namuose gimusiems šimtmečio kūdikiams. Praeitą žiemą mezgėme ir Kovo 11-ąją dalinomės šiluma su Kauno Klinikų Neonatologijos klinikoje augančiais mažyliais. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų partiečių mezginiai papuošia ir sušildo pavasario kūdikius“, – teigė viena iš akcijos organizatorių ir rėmėjų Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė.

Moterims taip patiko trispalvių kojinaičių mezgimas, kad jos pačios, atėjus rudeniui, ruošiasi pavasario akcijai ir dar neraginamos, o jau mezga. Kiekviena kojinaitė išskirtinė, iš kokybiškų vilnos siūlų. Kiekvienoje įdėta labai daug meilės ir rankų šilumos. Nuo pirmųjų akcijos metų prie kojinaičių mezgimo akcijos prisijungė Aleksoto ir Lampėdžių bendruomenių moterys.

 ,,Praėjusį Advento laikotarpį pakvietėme moteris praleisti kūrybingai ir prasmingai. Iš namuose turimų spalvotų natūralios vilnos siūlų mezgėme trispalves kojinaites. Tuomet taip jau sutapo, kad lapkričio mėnesį buvo įvestas karantinas. Šiltomis širdimis ir spalvomis įprasminome šį jautrų ir sudėtingą karantino laikotarpį ir svarbiausia su teigiamomis mintimis numezgėme virš šimto kojinaičių. Nepaprastas bendrystės jausmas apima, kai žinai, kad namuose vienu metu su meile mažyliams kojinaites mezga mielų bičiulių būrys“, – pažymėjo Edita Gudišauskienė, TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė, kuri organizavo akcijas ir kartu mezgė kojinaites.

Primename, kad 2018 m. minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, asociacija ,,Padedu augti“, VŠĮ ,,Mediapressa“, blogas ,,Suomiškas ugdymas“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija organizavo prasmingą kojinaičių mezgimo akciją ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“.

Kojinaičių naujagimiams su vėliavos simboliais mezgimo idėja gimė Suomijoje, kuomet ši valstybė 2017-aisias metais šventė nepriklausomybės šimtmetį. Kojinaičių buvo primegzta 55 000. Tokią pačią užduotį suomės sugalvojo perduoti Lietuvai, sužinojusios apie mūsų valstybingumo jubiliejų. Suomijos – Lietuvos prekybos asociacijos ,,SULI“ narė Siv Hellén kreipėsi į Suomijoje gyvenančius lietuvius ir pasiūlė suorganizuoti Lietuvoje nacionalinį kojinaičių mezgimą ir dovanoti jas šimtmečio naujagimiams visoje Lietuvoje.

LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ nacionalinė akcija ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ išrinkta net iš 1500 užregistruotų iniciatyvų ir pateko tarp 27 geriausiųjų apdovanotų.

Parašykite komentarą