Pramogos

Tribute Vinalia Rustica

Greičiau nei per dvi savaites išparduotos vietos į jau penktus metus „Monte Pacis” rugsėjo viduryje organizuojamą open – air vakarienę prie ilgo stalo Liepų alėjoje (ji šiais metais pavadinta „Tribute Vinalia Rustica. 2018″)  rodo augančius pomėgius valgyti ne tik skaniai, bet ir įdomiai, galiausiai dalintis emocijomis ir bendravimu ne tik su savais, bet ir nepažįstamais, kuriuos jau kylant nuo stalo gali vadinti savais…

Kaip ir pernai, vakarienei suteikta Italijos tema. „Monte Pacis” restorano šefas Rokas Vasiliauskas kuria specialų keturių patiekalų meniu, vainikuojantį modernų ir savaip interpretuojamą Tiramisu. Patiekalus lydinčius nuo XIX a. pradžios istoriją skaičiuojančios šeimyninio „Casa Vinicola Zonin” ūkio gėrimus pristatys ir po Toskaną, Puliją ir kitus Italijos regionus pakeliauti pakvies someljė Indra Ramanauskienė ir Jūratė Sprindžiūnaitė.

 

Itališkai vakarienei būtina ilga, apetitą žadinanti įžanga – todėl valandą iki vakarienės bus pristatomi tradiciniai ir modernūs aperityvai. Temperamentą, spalvas, skonius ir pojūčius stiprins vakarienės draugai ir partneriai: Dante Alighieri draugijos vadovas charizmatiškas profesorius Stefano Lanza parengė viktoriną iš „neišgooglinamų” klausimų (ir netgi įsteigė prizą –  italų kalbos kursus!), kauniečiams puikiai žinoma šeimos krautuvėlė “Toskanos dovanos” pasidalins naujienomis, o neįprastai lietuvio akiai ryškią rankų darbo keramiką bei vulkaninės lavos akmens gaminius iš Sicilijos pristatys naujai atsidariusi taip pat šeimyninė „Citrinų simfonija”.

 

Vinalia Rustica – šviežiai spaustu vynu kvepiančios kaimiškos vynuogių ir kitų gėrybių rinkimo šventės minimos daugelyje šalių, o kildinamos net iš senovės Romos laikų. Pagrindinis „Tribute Vinalia Rustica. 2018″ šventės tikslas – nusikelti vienam vakarui į Italiją, ragauti, degustuoti, atsiduoti pietietiškam gyvenimo stiliui ir, svarbiausia, perimti italų mokėjimą džiaugtis gyvenimu čia ir dabar.

Rugsėjo 14 d. 18 val. svetingumo kompleksas „Monte Pacis”

Parašykite komentarą