Sportas

Treneris: plaukimas padės ir galvai, ir širdžiai, ir pirštų galiukams

Plaukimas nebėra tik profesionalių sportininkų privilegija – vis daugiau lietuvių laisvalaikį leidžia baseine. Naują sezoną pradėjusiame Kauno „Girstučio“ baseine įsikūrusio plaukimo klubo „Banga“ treneris Mantas Plečkaitis sako, kad plaukimas gali padėti beveik visiems – ir norintiems švaresnės odos, ir šviesesnių minčių.

 „Tikriausiai daugelis žino, kad plaukiant dirba visas kūnas, treniruojamos visos raumenų grupės. Tačiau tuo vandens sporto teikiamos naudos nesibaigia: plaukimas pagerina širdies darbą, lengvina kvėpavimą, sprendžia stuburo problemas, galiausiai – padeda atsikratyti įtampos, galvos skausmų, slogių minčių“, – teigia M. Plečkaitis.

Pasak jo, kauniečių susidomėjimas plaukimu kaip nuolatine veikla kasmet auga.

„Dar visai neseniai baseino lankytojus buvo galima suskirstyti į dvi grupes: atėjusius laikinai –  išmokti plaukti ir siekiančius sportinių rezultatų. Tačiau jau ne vienerius metus matau vis daugiau žmonių, kurie ateina tiesiog paplaukioti – mokosi taisyklingai kvėpuoti, teisingai laikytis vandenyje“, – tikina treneris.

Pasak jo, norint reguliariai užsiimti aktyvia veikla vandenyje, visų pirma svarbiausia išmokti teisingai kvėpuoti bei laikytis vandenyje. Netaisyklinga laikysena plaukiant gali turėti priešingą poveikį – kenkti sveikatai.

Plaukia ir jauni, ir seni

„Dar viena įdomi tendencija Kaune – itin plačios lankytojų amžiaus žirklės. Plaukimo entuziastai seniai žino, kad pradėti niekuomet nėra nei per anksti, nei per vėlu. Kadangi plaukimas yra žemo intensyvumo veikla, leidžianti atsipalaiduoti ir tolygiai paskirstanti krūvį, ja užsiimti gali ir kitomis sporto šakomis jau nebesidomintys senjorai. Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad tai suprato ir Kauno gyventojai“, – įsitikinęs M. Plečkaitis.

Vyriausiam klubo „Banga“ klientui, išmokusiam plaukti būtent „Girstučio“ baseine – jau beveik 80  metų.

Sprendžia sveikatos problemas

„Vanduo teigiamai veikia žmogaus organizmą. Plaukiojant mūsų oda apvaloma nuo dulkių, prakaito, stipriai suintensyvėja odos ir poodinio sluoksnio mityba. Remiantis tyrimų duomenimis, plaukimas yra gera priemonė įvairioms ligoms gydyti. Jis sėkmingai taikomas gydant stuburo iškrypimus, pilnapadiškumą, astmą, kitas kvėpavimo trakto ligas“, – sako „Girstučio“ baseino plaukimo treneris.

Jis pastebi, kad įvairias sveikatos problemas spręsti žmonės renkasi grupinėse vandens treniruotėse, ypač populiari – vandens aerobika.

„Per keletą veiklos metų turime jau ne vieną sėkmės istoriją: mūsų lankytojai baseine ne tik išmoksta plaukti, bet ir susigrąžina iki tol sunkiai valdytų kojų bei rankų judrumą, įveikia astmą ir širdies problemas“, – rezultatais džiaugiasi M. Plečkaitis.

Klientų srautas padvigubėjo

Kad plaukimu kasmet domisi vis daugiau kauniečių, patvirtina ir „Girstučio“ baseiną valdančios bei plaukimo klubą „Banga“ įkūrusios įmonės „Infrastruktūra LT“ vadovas Vitalijus Kuodis.

„Nuo tada, kai ėmėme rūpintis baseinu, lankytojų skaičius jame išaugo dvigubai. Tai – akivaizdus įrodymas, kad plaukimas mūsų šalyje tampa ne tik visuomenės aktyviai sekamu profesionalių sportininkų užsiėmimu, bet ir vis labiau populiarėjančia kasdiene veikla.

Šią mintį patvirtina ir tai, kad absoliuti dauguma „Girstučio“ baseino lankytojų renkasi įsigyti ilgalaikius abonementus. Vadinasi, su plaukimu, vandens sportu kauniečiai sieja ateitį, ši veikla tampa sveiku įpročiu“, – sako V. Kuodis.

Pasak jo, susidomėjimą baseinu ir jo siūlomomis veiklomis rodo ir finansiniai rodikliai: „Infrastruktūra LT“ tapus baseino valdytoja, Kauno miesto savivaldybei ne tik nebereikia remti jo finansiškai, tačiau nuo trečiųjų veiklos metų baseinas kasmet sumoka po 20 tūkst. eurų į miesto biudžetą.

„Tikiu, kad ši pagirtina plaukimo populiarumo tendencija tęsis ir ilgainiui pasivysime Vakarų pasauliui būdingus skaičius. Puiku ir tai, kad, didėjant žmonių susidomėjimui plaukimu, auga ir reikalavimai baseinams – jų dydžiui, kokybei, aptarnavimui. Tai užtikrina, kad plaukimo bendruomene besirūpinantys baseinų vadovai ir valdytojai ateityje turės dar labiau stengtis ir pasiūlyti dar aukštesnės kokybės paslaugas“, – tvirtina V. Kuodis.

 

Parašykite komentarą