Svarstykles. Vasiliauskas 1
Žmonės

Tradicinėje „Oktoberfet“ šventėje Kaune – neįrastas floristo Modesto Vasiliausko darbas

Trečią kartą Kaune rengiamos „Oktoberfest“ šventės svečiai, penktadienio vakarą  sugužėję į restoraną „Svarstyklės“, visų pirma buvo sutikti rudens pradžią simbolizuojančio kūrinio – arkos iš apynių, ankščių, klevo ir ąžuolo lapų, akacijų vaisių bei amalo. Jo autorius – floristas, Lietuvos rekordininkas Modestas Vasiliauskas.

Susirinkusiuosius įdomybių iš gyvos medžiagos kūrėjas nustebino dar vienu darbu – suknele iš povo plunksnų. Rudeniniai lapai, samanos, švendrės, smilgos, margaspalviai chrizantemų žiedai taip pat tapo floristo įkvėpimo šaltiniu bei darbo priemonėmis.

„Suknelę pradėjau kurti ketvirtadienį. Kaip visada, svarbiausia buvo pagaminti kuo patogesnį modeliui karkasą, ant kurio vėliau viską tvirtinau“, – sakė M. Vasiliauskas.

Jis patikino, daugiausiai darbo būna renginio dieną, nes, kuriant iš augalų, reikia, kad jie būtų kuo šviežesnį. Daug pastangų  pareikalauja tinkamas samanų ar medžių lapų paruošimas.

„Juk gyvas „daiktas“ nenori klausyti. Su juo reikia susitarti“, – patikino kūrėjas.

Atlikus visus svarbiausius darbus, neįprastą ir ne itin patogią suknelę apsirengė renginių organizavimą studijuojanti, pastaraisiais metais didžiąją M. Vasiliauko kūrinių dalį visuomenei padedanti pristatyti Kamilė Baužaitė.

Floristas ne tik „Oktoberfest“ svečius stebina savo darbais – jis kasmet pristato bent po penkis į Lietuvos rekordus galinčius pretenduoti kūrinius. M. Vasiliauskas yra įgyvendinęs daugiau nei 40 netikėtų sumanymų – kūręs drabužius, šukuosenas, aksesuarus iš netikėčiausių produktų – monetų, butelių, bulvių žiedų, svogūnų, klevų lapų, graikinių riešutų, moliūgų sėklų, margučių, kompaktinių plokštelių, kalėdinių žaisliukų, keptų koldūnų, mašinų detalių, dešrelių, gitaro, bokso pirštinių, butelių kamštelių.

 

 

Parašykite komentarą