Sportas

Toks įvykis Lietuvos futbolo istorijoje pirmasis – įamžintas trenerio atminimas

Lietuvos futbolo istorijoje toks įvykis pažymimas bene pirmą kartą – sporto bendruomenė šviesaus atminimo trenerį pagerbė atidengdama jam skirtą memorialinę lentą. Taip Klaipėdoje, „Žalgirio“ stadione nutarta įamžinti futbolo klubo „Atlantas“ vyr. trenerio Konstantino Sarsanijos indėlį į mūsų šalyje populiarėjančios sporto šakos stiprinimą.

1968 metais gimęs ir pernai amžinojo poilsio išlydėtas futbolo strategas pajūrio komandai vadovavo 2013 – 2017 metais. Per tą laikotarpį „Atlantas“ iškovojo Lietuvos čempionato sidabro ir du kartus bronzos medalius. K.Sarsanija daug prisidėjo prie Klaipėdos klubo atgimimo, į Lietuvą pakvietė ne vieną pajėgų futbolininką.

Pagerbti K. Sarsanijos atminimą į Klaipėdą atvyko ne vienas žinomas mūsų šalies sportininkas – Andrius Skerla, Edgaras Jankauskas, Robertas Poškus, Tomas Danilevičius, Rimantas Žvingilas, Saulius Mikalajūnas ir kiti. Atminimo lentą atidengė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Savo bičiulio K. Sarsanijos įamžinimu pasirūpino ir reikiamas lėšas skyrė verslininkas Vladimiras Razarionovas.

“Norėjosi, kad iškilus žmogus, daug prisidėjęs prie Lietuvos futbolo vystymo, būtų nepamirštas. Žinojau apie Konstantino planus vykti dirbti į “Palangos” klubą. Deja, jis savo planų įgyvendinti taip ir nespėjo”, – sakė pašnekovas.

Po iškilmingų kalbų ir pasidalinimų prisiminimais buvo sužaistos simbolinės draugiškos futbolo rungtynės.

Prieš mirtį K. Sarsanija užėmė Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo sporto direktoriaus pareigas. Nors „Atlanto“ tuo metu jis netreniravo maždaug pusmetį, vis tiek užsukdavo į Lietuvą ir aplankydavo auklėtinius.

Sarsanija pats profesionaliai žaidė futbolą 1985-1990 metais. 1993 metais jis tapo futbolo agentu ir vadybininku, o 2006 m. jis buvo „Zenit“ ekipos sporto direktoriumi ir patarėju futbolininkų perėjimo klausimais. Vėliau K. Sarsanija buvo Maskvos „Dinamo“ sporto direktorius, Rusijos futbolo sąjungos prezidento patarėjas. 2010–2011 m. jis treniravo Voroniežo „Fakel“ ekipą, 2012-aisiais tapo komandos prezidentu.

 

 

 

 

Parašykite komentarą