040111
Sportas

Tokijo paralimpinės žadynės vyks kitų metų rugpjūtį ir rugsėjį

Paaiškėjo naujos nukeltų Tokijo vasaros olimpinių ir paralimpinių žaidynių datos. Tokijo olimpinės žaidynės vyks 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis, o paralimpinės žaidynės vyks 2021 m. rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 dienomis. Tokijo olimpiada ir paralimpiada, turėjusios įvykti 2020 m., buvo nukelta dėl pasaulinės koronaviruso (COVID-19) pandemijos.

Naujos datos paskelbtos po Tarptautinio olimpinio komiteto, žaidynių organizacinio komiteto, Tokijo valdžios ir Tarptautinio paralimpinio komiteto konsultacijų.

„Džiugu, kad sprendimas dėl naujų datų priimtas taip operatyviai. Tai leis kelialapius į Tokiją jau turintiems sportininkams dėliotis bent preliminarius pasirengimo planus. Žinoma, lieka daug kitų klausimų, pavyzdžiui, kaip bus keičiama atrankos į žaidynes tvarka. Suprantama, kad kai kurių atsakymų visi turėsime palaukti, nes šiandien pasaulis grumiasi su didele grėsme. Palaikome ryšį su Tarptautiniu komitetu, dirbame“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Tarptautinis paralimpinis komitetas pranešė tęsiantis darbą su tarptautinėmis sporto šakų federacijomis derinant atrankos kriterijus. Patvirtinta, kad kelialapius į Tokiją iškovoję atletai juos išsaugos.

„Iki Tokijo paralimpinių žaidynių likus 512 dienų, visų paralimpinio judėjimo narių prioritetas turi būti dėmesys savo, artimųjų, draugų ir aplinkinių sveikatai. Tai yra precedento neturintys ir sunkūs laikai“, – sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas brazilas Andrew Parsonsas.

Vietas Tokijo paralimpinėse žaidynėse jau anksčiau užsitikrino maratonininkė Aušra Garunkšnytė ir Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

Lietuvos neįgalieji lengvaatlečiai, plaukikai, dziudo, irklavimo, šaudymo ir kitų sporto šakų atstovai į lemiamas kovas dėl paralimpinių kelialapių turėjo stoti šį pavasarį ir vasarą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos didžioji dalis atrankos varžybų buvo atšauktos arba nukeltos į vėlesnį laiką šiais metais.

Šaltinis: Lietuvos paralimpinis komitetas

Parašykite komentarą