Miestas

Technologijų entuziastai ir verslas vienijasi prieš koronavirusą hakatone HACK THE CRISIS

Valstybei ir visuomenei stojus į akistatą su beprecedenčiais pandemijos iššūkiais, technologijų entuziastai, startuolių ekosistemos dalyviai ir inovatyvūs verslai kviečia burtis į protus vienijančią pilietišką iniciatyvą – hakatoną „Hack The Crisis“. Estijos pavyzdžio įkvėpta ir verslo vizionieriaus Vlado Lašo pasiūlyta iniciatyva – tai ne tik intensyvus savaitgalis, nuotoliniu būdu kuriant ir čia pat įgyvendinant Covid-19 viruso protrūkio sukeltų problemų realius sprendimus, bet ir vienijanti platforma, prie kurios jungiasi įmonės, kūrėjai ir specialistai.

Idėją, kaip verslas ir iniciatyvūs technologijų kūrėjai galėtų prisidėti ir padėti tiek visuomenei, tiek valstybei suvaldant pandemijos sukeltus iššūkius, pasufleravo Estijos startuolių palaikymo platforma „Garage48“, per vieną savaitgalį į hakatoną kovai su Covid-19 pasekmėmis sukvietusi per 1 000 dalyvių iš maždaug 20 šalių.

„Žinau ir matau, kad Lietuvoje turime ne tik šviesių protų, bet ir veiklių, socialiai atsakingų įmonių, kurios turi resursų, galimybių ir noro prisidėti prie panašios iniciatyvos čia, sprendžiant mūsų šalį purtančios krizės keliamas problemas. Todėl kviečiame visus – patirties, įgūdžių ir gebėjimų turinčius profesionalus – prisijungti prie hakatono „Hack The Crisis“ – ir padėti sukurti realius realių problemų sprendimus,“ – kviečia vienas iš hakatono iniciatorių, verslininkas Vladas Lašas.

Nors hakatono pradžia numatyta savaitgalį, darbai verda jau šiandien, juolab kad problemų, su kuriomis susiduria kiekvienas karantino režimu gyvenančios šalies pilietis – gausybė: nuo stringančio produktų į namus pristatymo, iki pagalbos švietimo sistemai organizuojant mokymąsi nuotoliniu būdu ar namuose likusių vaikų užėmimo idėjų.

Platforma „Hack The Crisis“ jau pritraukė dešimtis įmonių ir organizacijų, pasirengusių dirbti prie konkrečių suformuluotų užduočių, ilgėja savanorių hakatono dalyvių ir mentorių sąrašas. Vos išgirdę apie idėją, prie renginio prisidėjo Lietuvos verslo angelų tinklas (LitBAN), Vilnius Tech Park, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, KTU Startup Space, Lietuvos Junior Achievement, Global Lithuanian Leaders, Startup Lithuania, Baltic Sandbox, GovTech Lab Lithuania, „Kaunas IN“ ir kt.

Kaip pabrėžia viena iš hakatono koordinatorių, LitBAN vadovė Daiva Jankauskaitė, hakatonui pasibaigus karantinas dar nebus baigęs, todėl iniciatyvos tikslas – kad sukurtoji platforma ir toliau būtų ta vieta, kurioje žmonės ir valstybinės institucijos galėtų įvardinti spręstinas problemas, o koordinatoriai – pasitelkti suburtas komandas tų problemų sprendimui.

 

Parašykite komentarą