seima
Naudinga žinoti Žmonės

Tarptautinė laimės diena ir 1612 Lietuvos vaikų, kurie svajoja būti laimingi

2012 metais švente, pabrėžiančia visų gyventojų bendrą kelią laimės link, paskelbta kovo 20 diena. Iniciatyva švęsti tarptautinę laimės dieną atkeliavo iš Butano – nedidelės kalnų šalies. Manoma, jog Butano karalystės gyventojai yra patys laimingiausi pasaulyje. Tai patvirtina ir laimės indeksas, kuriuo vertinama gyventojų gerovė.

Apie laimę kalbėjomės su vaikais. Klausėme jų, kas jiems yra laimė. Atsakymai buvo skirtingi, kaip ir patys vaikai, kaip jų gyvenimo istorijos. Saulei laimė – mama. Agotai – laimė tai šuniukas, Justo laimė – žaisti krepšinį su tėčiu. Lukas ilgai galvojo prieš atsakydamas. Jam laimė – vakarais gerti kakavą ir kalbėtis… Tokia ta paprasta, vaikiška laimė, mums visiems suprantama, kaip paprasti, kasdieniški dalykai. O jei aš jums pasakysiu, kad Saulės mama jau treji metai jos nelanko globos įstaigoje? Agota žino, kad šuniuko nėra tuose namuose kur ji gyvena, gal ir nebus…. Justas tėčio neteko prieš ketverius metus. Lukas gyveno su močiute ir vakarais gerdavo kakavą, bet močiutė iškeliavo ir berniukas pateko valstybės globon…

1612 – tiek vaikų šiuo metu auga vaikų globos institucijose. Tiek vaikų nori būti laimingi. Jei dalis jų tikriausiai tuoj iškeliaus į naujus namus, tai vyresni nei 12 metų, kurių yra apie 1200, turi daug mažiau vilties gyventi saugioje šeimos aplinkoje.

Visi vaikai turi teisę į šeimą. Tačiau, pasak globos ekspertės Rugilės Ladauskienės,  vyresnieji dažniausiai taip ir lieka globos įstaigose iki pilnametystės. Ne retai visuomenėje gajus mitas, kad vyresnius vaikus globoti sunkiau nei jaunesnius vaikus, nes vyresni jau turi prikaupę daug neigiamos patirties, turi žalingų įpročių. „Mes visi žinome apie nepelnytą ir labai neteisingą stigmą, apie globos institucijose augančius paauglius. Taip, jie gali būti pikti, išsigandę ir prislėgti. Kartais gali būti nesąžiningi arba jiems gali sunkiau sektis mokykloje. Tačiau jie yra tik paaugliai, kuriems reikia mylinčio suaugusiojo, namų ir saugumo“, – sako Rugilė Ladauskienė.

Ta kruopelytė laimės, kurią galite padovanoti šiems vaikams, tapdami jų šeima ir namais gali tapti ir jūsų gyvenimo pilnatve. Jūsų gyvenimo Laime. Auginant vyresnį vaiką nereikės jo lydėti į būrelius, maitinti, keisti savo dienotvarkės. Vyresnis vaikas gali savarankiškai atlikti daugybę užduočių, dalyvauti su jumis įvairiausiose veiklose ir taip mokytis iš jūsų. Jūs gaunate galimybę mokytis iš jo. Įsiklausymo, kantrybės, derybų meno…

Valstybės globoje augantiems paaugliams reikia tavęs! Kaip ir visiems globojamiems vaikams ir jauniems žmonėms, jiems tiesiog reikia šeimos ar asmens, kuris galėtų padėti atverti ateities perspektyvas, suteikti ateities perspektyvas. Namų, kuriuose būtų laimingas. Namų, į kuriuos ateidamas atneštų daug vilties ir šviesos. Namų, kuriuose galėtų vakarais gerti kakavą ir kalbėtis. Tėčio ar draugo, su kuriuo galėtų žaisti krepšinį. Mamos…  Namų, kuriuose laukia daug laimės akimirkų.

Daugiau informacijos apie vaikų globą, jums suteiks gyvenamosios vietos globos centro specialistai, kurių kontaktus rasite: www.globoscentrai.lt arba rašykite el. paštu klausk@viskasapiegloba.lt. Taip pat nemokama globos ir įvaikinimo linija tel. 8 800 00207.

 

Parašykite komentarą