raimundas majauskas nerimas 2014 dr al 110x140 cm
Kultūra

Tą pačią dieną – trijų parodų atidarymas

Liepos 4 d. (ketvirtadienį) 18 val., kviečiame į galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas) vyksiančius trijų parodų atidarymus.

 Alvīne Bautra (LV)

ATSITIKTINIS EGZISTAVIMAS

Parodos atidarymas: liepos 4 d. 18 val. (I-as galerijos aukštas)

Parodos laikas: 2019 07 04 –2019 07 27

Parodoje „Atsitiktinis egzistavimas“ tapytoja Alvīne Bautra pristato darbų ciklą, kuris vaizduoja jaunų žmonių portretus, išnykstančius tuščioje erdvėje. Daugialypiai, persidengiantys veidai ir kūno dalys tirpsta paslaptingoje gelmėje, tačiau personažų žvilgsniai gaudo žiūrovo akis. Vaizduodama jų veido išraiškose slypintį abejingumą, nuobodulį, o kartais ir lengvai groteskišką šypseną,  autorė tapybos pagalba permąsto žmogaus egzistenciją. Mintys ir emocijos yra nepasiekiamos kitiems, tačiau vidinis pasaulis tarpsta kūne, kuris yra matomas visiems. A. Bautros paveikslų kompozicijos įkūnija sulėtinto judesio pojūtį ir perteikia amžinai atsinaujinančio požiūrio ir nesibaigiančių pokyčių įspūdį. Šios žmogaus transformacijos rezultatas visuomet lieka nežinomas, ir, pasak autorės, judėjimas yra įvairialypės ir daugiasluoksnės mūsų prigimties bei būvio neapibrėžties metafora. Tapytoja, pasitelkdama tradicines tapybos technikas ir skirtingus portretuojamųjų charakterius, siekia sukurti atmosferą, kurioje žiūrovas galėtų panirti į vidinį dialogą apie žmogiškąją egzistenciją šiuolaikiniame pasaulyje. Alvīne Bautra (g. 1990 / LV) yra aktyvi Latvijos jaunosios kartos tapytoja iš Rygos, šiuo metu studijuojanti magistrantūroje Latvijos dailės akademijoje.

Paroda yra galerijos projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Raimundas Majauskas

RETROSPEKTYVA

Parodos atidarymas: liepos 4 d. 18 val. (II-as galerijos aukštas)

Parodos laikas: 2019 07 04 – 2019 08 02

Autorinė jubiliejinė kūrybos paroda, skirta autoriaus 70-mečiui ir aktyviam kūrybos 40-mečiui paminėti. Parodoje retrospektyviai apžvelgiama autoriaus kūryba, pristatant nuo atrinktų, autoriaus braižą geriausiai atspindinčių ankstesnių kūrinių iki naujausių paveikslų. Eksponuojama aliejinė tapyba, akvarelė, piešiniai, pastelės. Dailininko kūryba išsiskiria savo koloritu, impresyvia gestine tapyba, vaiskumu. Autoriaus motyvais dažnai tampa peizažo erdvė, atpažįstami, lyg kažkur matyti vaizdai, figuratyvinės kompozicijos, taip pat natiurmortai.

Eugenijus Lukas Kolmogorcevas

NERVINĖ SISTEMA

Parodos atidarymas: liepos 4 d. 18 val. (III-as galerijos aukštas)

Parodos laikas: 2019 07 04 – 2019 08 02

Parodoje rodomi objektai, video meno ir tapybos kūriniai – tai kelerių metų kasdienių istorijų, nutikimų, siejamų su žmonėmis, asmeninis atlasas.

Laiko strėlė nesustodama juda pirmyn, nubraukdama, suniveliuodama žmonių, daiktų, bei reiškinių tarpusavio sąveikų painiavą. Dabartį norėčiau priimti ne kaip laiko strėlę su praeitimi, dabartimi ir ateitimi, o kaip sunarpliotą voratinklį „čia ir dabar“. Dialogai su žmonėmis inspiruoja kūrybai, provokuoja atspindėti subjektyvias patirtis. Ši paroda yra praeities įvykių aktualizavimas kūriniais. Meno objektų, tapybos darbų ir video medžiagos grandinė pasakoja vieną, sunkiai narpliojamą (kaip nervinė sistema), nenutrūkstamą istoriją.

Nykimo ir užmaršties procesas, kada daiktai niekieno neliečiami negrįžtamai yra, tęžta, mąžta, nyksta, prarasdami savo apibrėžiamus pavidalus, tampa savotiška  gaire, nurodančia apie ,,visa ko“ judėjimą nuo tvarkos į netvarką, nuo atminties įvaizdžio į užmarštį. Tai veikia nervinę sistemą, nervina ir verčia kurti.

Paskutiniu metu, besišnekučiuojant, teko patirti akimirkas, kurios įprastai vadinamos „gyvenimiškomis“. „Gyvenimiškos“ situacijos arba istorijos apie gimimą, nušvitimą, ligas, tyrumą, netektis ir kt. priverčia kiek išeiti iš asmeninės komforto zonos. „Gyvenimiški dalykai“ sukuria priartėjimo prie nuogos tikrovės pojūtį. Tikriausiai daugelis žinome vietelę Kaune, kur  už akių užkliūva žodžiai „tikrovė yra tiktai tai, kuom tikima“. Mes tikime ir norime tikėti įvairiausiais, keisčiausiais dalykais. Įsiaudrinus tikra – netikra dažnai tampa antraeiliu klausimu. Šis nekonkretumas privertė pamąstyti apie primityvias gyvybės formas, kaip mes nuolatos romantizuojame savo aplinką ir dar apie šį bei tą. Vienaip ar kitaip tai padovanoja ir kažkokį priartėjimą prie labai artimos ir tuo pačiu nepasiekiamos  akimirkos – „čia ir dabar“.

Eugenijus Lukas Kolmogorcevas. 2019 Kaunas

Galerijos darbo laikas: II-V 11:00-18:30 / VI 11:00-16:00

Parodų lankymas nemokamas.

 

 

 

 

 

www.menoparkas.lt

www.artsy.net/meno-parkas | www.facebook.com/galerija.meno.parkas
twitter.com/galerijamenopar | www.instagram.com/menoparkasgalerija/

Parašykite komentarą