Walkup
Sportas

T.Walkupas apie darbą savoje aikštės pusėje: „Gynyba gali būti tokia pat smagi kaip ir puolimas“

Kai kalba pasisuka apie darbą gynyboje, Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Thomasas Walkupas yra vienas tų, kuris savo kietu žaidimu prieš varžovų gynėjus, neleidžia jiems nė akimirkos atsipalaiduoti.

Tokio sunkaus T.Walkupo darbo gynyboje ikonišku momentu šiame sezone tapo iš Kosto Slouko perimtas kamuolys Eurolygos rungtynių su Pirėjo „Olympiacos“ pabaigoje. Perėmęs kamuolį T.Walkupas dvitaškiu išplėšė žalgiriečiams pergalę.

Apie intensyvų, tačiau pačiam krepšininkui smagų darbą ginantis, Thomasas Walkupas išsamiai papasakojo naujausiame „Žalgiris Insider“ platformos rubrikos #WhatItTakes epizode.

„Manau, kad gynyba gali būti tokia pat smagi kaip ir puolimas. Ir gynyboje bei darbo kartu gynyboje yra grožio. Kai dirbi gynyboje teisingai, procesas yra labai smagus“, – pasakojo trečius metus Kaune žaidžiantis amerikietis.

Gynėjo teigimu, kietos gynybos principus dar koledžo laikais jam įskiepijo treneris Bradas Underwoodas. Kada pamilo kietą ir sunkų darbą gynyboje, T.Walkupas tiksliai atsakyti negali, bet 193 cm ūgio žaidėjas tikina, kad tai labai susiję ir su komandos draugų požiūriu į gynybą.

„Nuo tada, kai pagauni ritmą gynyboje. Kai penki komandos draugai dirba kartu ritmingai, viskas yra labai smagu“, – teigė T.Walkupas.

Dažnai sakoma, kad puolimas laimi rungtynes, o gynyba – čempionatus. Neretai ir dažno sirgaliaus akyse kietas darbas gynyboje nublanksta prieš efektingą puolimo momentą. T.Walkupo nuomone, puikiai gynyboje žaidžiančių žaidėjų darbą įvertina tie, kas supranta krepšinį.

„Manau, kad darbas gynyboje nėra visuomet tinkamai įvertintas tų sirgalių, kurie nėra įsigilinę į krepšinį. Bet žmonėms, išmanantiems ar žaidusiems krepšinį, gynyba bus visada pagarbos vertu dalyku“, – kalbėjo žalgirietis.

T.Walkupas taip pat papasakojo ir apie prisitaikymą prie Eurolygos, varžovų analizavimą, žaidėją, prieš kurį gintis Eurolygoje sunkiausia, sumušimus po Eurolygos rungtynių bei legendomis apipintus pasidaužymus treniruotėse su Mariumi Grigoniu. Visą rubrikos #WhatItTakes epizodą galite rasti „Žalgiris Insider“ platformoje.

Parašykite komentarą