Vilnius
Įdomybės

Švęskite Vasario 16-ąją: 3 išmanūs turai, kurie leis geriau pažinti Lietuvą

Vasario 16 d. minime 104-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Kviečiame šią dieną leistis tyrinėti Lietuvą ir atrasti naujas vietas. Tiems, kas dar nėra apsisprendę, ką norėtų aplankyti, pravers išmanūs sprendimai, apie kuriuos pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Pastaruoju metu lietuviai vis dažniau keliauja po šalį ir tai nestebina: čia sparčiai daugėja pažintinių takų, apžvalgos bokštų, net ir mažesni miestai pasiūlo vis naujų pramogų. Kuria kryptimi važiuoti ir ką aplankyti pirmiausia, padeda nuspręsti išmaniosios programėlės ar internetiniai puslapiai. O geriausia tai, kad visos vietos lengvai pasiekiamos ir tam užtenka vos vienos dienos spontaniškos kelionės“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Išbandykite cepelinų kelią

Turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ sukurti teminiai žemėlapiai leidžia pažinti Lietuvą iš kiek kitokių kampų. Tarp sudarytų maršrutų – tiek neatrasti piliakalniai ir dvarų griuvėsiai, tiek stebuklingų stotelių, kur pildomi norai, žemėlapis.

„Teminiai žemėlapiai labai palengvina darbą tiems, kurie prieš kelionę visuomet kruopščiai suplanuoja lankomus objektus ir greta to dar pasidomi jų istorija. Teminiai žemėlapiai šį darbą atlieka už jus: pasirinkus dominančią temą, galėsite atsisiųsti „Google“ žemėlapį su pažymėtomis stotelėmis ir nieko nelaukę pradėti smagią kelionę“, – sako „Bitės Profas“.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas siūlo „Keliauk Lietuvoje“ sukurtais teminiais žemėlapiais naudotis ištisus metus, nes, pavyzdžiui, vasarą keliaujantiems po Lietuvos regionus siūlomas išskirtinių šaltibarščių ar ledų gidas.

Interaktyvūs maršrutai sostinėje

Ne mažiau už įvairius Lietuvos kampelius įdomu pažinti ir pačią šalies sostinę. Tą puikiai padeda padaryti miesto pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ („Android“ ir „iOS“), kur pateikiami skirtingi Vilniaus maršrutai, suskirstyti pagal pomėgius.

„Istorijos mėgėjai čia ras maršrutą, kuris kvies pastebėti įdomius akcentus senamiesčio pastogėse ar pasidomėti sostinės kino teatrų istorijomis. Literatūros gerbėjai galės keliauti Ričardo Gavelio knygos „Vilniaus Pokeris“ įkvėptu maršrutu, o menų mėgėjai – susipažinti su Vilniaus senamiestyje nufilmuotais lietuvių kino klasikos filmais. Be to, kiekvieną maršrutą lydi specialus audiogidas, kuris leidžia dar lengviau pažinti miesto istoriją“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Savarankiškai pakeliauti po Vilnių (ir kitus šalies miestus) ir pažinti jį klausantis įgarsintų pasakojimų siūlo ir programėlė „Gatvės gyvos“ („Android“ ir „iOS“). Naudodamiesi ja galėsite geriau pažinti vieną kontrastingiausių Vilniaus rajonų – Šnipiškes ar pasivaikščioti maršrutu, kuriuo kadaise į miesto tvartą keliaudavo vilniečių stalui auginti galvijai.

Neleis nuobodžiauti

Norintiems ne tik turiningai, bet ir interaktyviai praleisti laiką pravers programėlė „Būk detektyvas“ („Android“).

„Programėlėje pamatysite, kaip įvairios Lietuvos vietos atrodė prieš dešimtis ar šimtus metų. Taip pat čia rasite daugybę mįslių ir iššūkių, kurie padės dar geriau susipažinti su šalies istorija ir į smagų žaidimą įtraukti mažuosius. Pavyzdžiui, „Būk detektyvas“ padės surasti senuosius Vilniaus kalėjimus ar sužinoti, kodėl Palangos tiltas yra L formos“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Parašykite komentarą