Viku Velykeles 2023 foto EgVindasienes 2
Miestas

Svečiuose pas Velykę

Sekmadienį, balandžio 16 d.,prie Kauno pilies vyko nuotaikinga Atvelykio šventė „Vaikų Velykėlės“. Kauniečiai ir miesto svečiai tradiciškai užbaigė Velykų švenčių laikotarpį. Aikštė buvo pilna linksmo šurmulio. Šventėje netrūko staigmenų ir dovanų – buvo galima dalyvauti smagioje programoje vaikams ir suaugusiems. Prie didelio Velykų medžio, susirinkusieji rideno margučius, suposi, mažųjų kiemelyje važinėjo ir žaidė su medinėmis antelėmis, padėjo zuikučiams ieškoti pabirusių margučių.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse „Svečiuose pas Velykę“ vyko rankdarbių užsiėmimai: čia atgijo popieriniai paukšteliai, moliniai avinėliai, drobinės lėlytės ir šieno arkliukai. Pirmą kartą šventėje veikė spalvinga fotoatelje, kurioje trumpam buvo galima pavirsti kiškeliu, paukšteliu, žirgeliu ar avele.

Atvykusi Velykė linkėjo visiems laimės ir sveikatos, priminė krikštamotėms, kad gražiausią margutį dovanotų savo krikšto vaikučiams, kvietė didelius ir mažus kartu su folkloro ansambliais „Ramtatukai“, „Linksmoji armonika“, „Sodailio“, „Ratilėlis“, „Kalvelis“, „Jotija“, linksmintis, šokti ir dainuoti.

Antrą kartą šventėje vyko vaikų ir mokinių „Kiaušiniautojų varžytuvės-2023“, kur dalyviai skaitė tradicines ir savos kūrybos oracijas, pasakojo, dainavo ir muzikavo. Varžytuvėse dalyvavo daugiau nei trisdešimt kiaušiniautojų iš Jonavos, Kauno miesto bei rajono.

Nuoširdžiai dėkojame bičiuliams, visiems geradariams, ypač savanoriams, padėjusiems surengti šventę vaikams. Atvelykis panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, ir atgaivina kiekvieną. Tad būkime sveiki ir atsinaujinę!

Iki susitikimo kitose šventėse!

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras

Informacija www.ktkc.lt

Parašykite komentarą