20180928 173013
Žmonės

Su Lietuvos vėliava – aplink pasaulį

64 – tiek valstybių per pastaruosius pusketvirtų metų aplankė kauniečiai Ella ir Juozas Sakalauskai. Šią darbo reikalais po pasaulį keliaujančią porą neabejotinai būtų galima vadinti Lietuvos ambasadoriais, mat, visas savo išvykas svetur jie įprasmina pagerbdami tėvynę ir iškleisdami trispalvę apie žinomiausių bei labiausiai atpažįstamų objektų.

Tradicija į keliones pasiimti mūsų šalies vėliavas Sakalauskų šeimoje gimė dar 2008 metais, kuomet gausi lietuvių sportininkų delegacija dalyvavo Pekino olimpiadoje. Į varžybas organizatoriai leisdavo įsinešti tik nedidelius, nustatyto formato valstybių simbolius. Tuomet J. Sakalauskui kilo mintis kiekvieną Lietuvos vėliavos spalvą pagaminti atskirai. Trispalvės dalis į olimpiados erdvę įnešdavo skirtingo žmonės, o susitikę tribūnose savo turtą sujungdavo į vieną panaudodami žiogelius. Būtent išradingų lietuvių dėka mūsų šalies simbolis Pekine spindėjo ryškiausiai.

Vėliau, pasak J. Sakalausko, ši istorinė vėliava yra lydėjusi Lietuvos sportininkus ir kitose svarbiose varžybose.

Trispalvė nuolatine jo ir žmonos, vienos garsiausių pasaulyje “Phi academy” lektorės, palydove tapo pradėjus po pasaulį keliauti darbo reikalais – autorinę permanentinio makiažo atlikimo ir jo naikinimo techniką sukūrusi lietuvė yra viena geidžiamiausių grožio srities pranešėjų.

Beveik visada Ellą į komandiruotes lydintis verslininkas pasakojo, jog iš pradžių jie nuotraukose įsiamžindavo vilkėdami marškinėlius su lietuviška atributika. Bet po kurio laiko gimė mintis į keliones pasiimti trispalvę.

„Dalies kelionių nuotraukų nesame išsaugoję. Bet tai, ką turime, labai branginame“, – sakė E. Sakalauskienė.

Iš 64 aplankytų valstybių lietuviai išskirtų Peru, Naująją Zelandiją ir Naująją Kaledoniją. Pastarojoje stebino viešbučio kambaryje rasti ausų kamštukai, kurių paskirtis paaiškėjo nusileidus saulei ir atgijus naktiniams gamtos gyventojams.

Nuotykių, pasak Sakalauskų, netrūksta nė vienoje kelionėje – neatnaujintos vizos, valstybių taisyklės, dėl kurių kartais tenka kelionės tikslą pasiekti skirtingais lėktuvais, laiko juostų iššūkiai, pamiršti daiktai… Kartą Juozui teko ieškoti audinių parduotuvės ir pačiam susimeistrauti Lietuvos vėliavą, nes toji, kuri keliauja po skirtingus žemynus, per skubėjimą liko namuose.

„Įsimeni tokius įvykius, kai restorane negali atsigerti sulčių, nes tuo metu jo personalas medžioja patalpose pasislėpusią gyvatę. Arba kai įsiamžini tokioje vietoje, kur to nerekomenduojama daryti dėl politinių aplinkybių“, – pasakojo E. Sakalauskienė.

Ji džiaugiasi kaip “Phi academy” lektorė galėjusi keliauti po pasaulį, o kartą, vienos išvykos metu, apskridusi visą žemės rutulį.

“Grožio pasaulio guru žinias godžiai geriu ir praktiškai pritaikau daugybę metų. Ir tai nereiškia, kad tuo didžiuojuosi – paprasčiausiai noriu pasakyti: žinių nebūna per daug. Kuo platesnis jų bagažas, tuo užtikrinčiau jautiesi rankomis liesdamasis prie žmogaus veido su tikslu pakoreguoti tai, ką gražaus davė gamta, bet atėmė bėgantis laikas”, – sakė permanentinio makiažo profesionalė, prieš 20 metų atidariusi stiliaus studiją “Elstina”.

Prieš daugiau nei keturis metus E. Sakalauskienė sukūrė autorinę ilgalaikio makiažo šalinimo techniką. Ji tinka ir tais atvejais, kai norima išnaikinti nebepatinkančias tatuiruotes. Būtent Ellos sukurta metodika itin domina grožio srities profesionalus iš viso pasaulio.

“Dabar jau grįžau į Lietuvą. Nuo šiol būtent savo gimtinėje lauksiu visų, norinčių sužinoti permanentinio makiažo kūrimo ar jo šalinimo paslaptis. Besimokantiesiems ir besitobulinantiems meistrams skrydis pas meistrą tikrai nėra iššūkis – tai gana įprasta”, – sakė E. Sakalauskienė.

 

 

 

 

Parašykite komentarą