Miestas

STT: Maisto ir veterinarijos instituto Kauno padalinio buvęs vadovas pripažintas kaltu korupcijos byloje

Kauno apygardos teismas 2018 m. lapkričio 23 d. išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyriaus vadovas V. P. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Teismas nuteistajam skyrė didesnę nei 24 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, duomenimis, V. P. nurodydavo pavaldiems asmenims, atliekantiems maisto produktų kontrolinius tyrimus ir nustačiusiems nors menkiausią nukrypimą nuo nustatytų normų, tikrųjų rezultatų į dokumentus nerašyti, o informuoti jį. V. P. susisiekdavo su produktus tirti pateikusių įmonių atstovais, informuodavo apie neigiamus tyrimų rezultatus ir aptardavo galimybę dokumentuose nurodyti žinomai melagingus duomenis, kad tirtuose produktuose nukrypimų nuo normų nenustatyta. Taip klastodamas dokumentus ir iš įmonių atstovų už tai imdamas neteisėtą atlygį, buvęs teritorinio padalinio vadovas veikė 2015 metų pabaigoje – 2016 metų pradžioje. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatytas 31 nusikalstamos veikos epizodas, iš jų 12 – korupcinio pobūdžio.

Šioje byloje dėl dokumentų klastojimo ir papirkimo buvo teisiami dar 7 asmenys. Keturi asmenys pripažinti kaltais dėl papirkimo, jiems skirtos nuo 753 iki 6 778 eurų baudos. Valstybės tarnautojui, padėjusiam buvusiam vadovui klastoti dokumentus, skirta beveik 6,8 tūkst. eurų bauda, viena valstybės tarnautoja išteisinta, dar viena valstybės tarnautoja nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal laidavimą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Parašykite komentarą