gimnastika
Sportas

Strateginių sporto šakų nustatymo kriterijai 2021 metais nesikeičia: sąrašą papildys gimnastika

Vyriausybė patvirtino strateginių sporto šakų nustatymo kriterijus 2021-iesiems metams, kurie leis tinkamai paskirstyti valstybės biudžeto lėšas aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti. Atsižvelgiant į kriterijus, į strateginių sporto šakų sąrašą bus įtraukta gimnastika ir jame iš viso bus 15 sporto šakų.

Vyriausybės sprendimu, 2021-aisias metais galios 2019–2020 metams patvirtinti strateginių sporto šakų nustatymo kriterijai. Sporto šaka bus laikoma strategine, jeigu ji yra įtraukta į olimpinių žaidynių programą ir toje sporto rungtyje besivaržantys Lietuvos Respublikai atstovaujantys sportininkai nuo 2013 m. sausio 1 d. užėmė bent vieną iš: 1–8 vietų olimpinėse žaidynėse, 1–6 vietą pasaulio čempionate, 1–3 vietą Europos čempionate, 1–30 vietą Profesionalų teniso asociacijos ar Moterų teniso asociacijos reitingų kvalifikacijoje.

Taip pat numatyta, kad tose sporto šakose, kuriose pasaulio ar Europos čempionatai nevykdomi, o vietoje jų rengiamos sporto šakos pasaulio ar Europos taurės varžybos, įskaitomos pastarosiose varžybose užimtos vietos.

Šįmet strateginių sporto šakų kriterijų iš esmės nekeisti nuspręsta dėl kelių priežasčių. Viena jų: 2021-ieji tapo paskutiniaisiais olimpinio ciklo metais, nes 2020 m. dėl COVID-19 pandemijos neįvyko planuotos olimpinės ir paralimpinės žaidynės.

Kita priežastis yra ta, jog dėl pandemijos neįvykus svarbiems turnyrams, 2021 m. skiriant finansavimą aukšto meistriškumo sporto programoms bus atsižvelgiama į COVID-19 pandemijos poveikį konkrečiai sporto šakai ir vertinami skirtingais laikotarpiais sportininkų pasiekti rezultatai, o ne tik ketverių paskutiniųjų metų, kaip buvo iki karantino.

Vyriausybei pratęsus 2019–2020-iems m. nustatytų kriterijų galiojimą 2021-iesiems į strateginių sporto šakų sąrašą bus įtraukta gimnastika – 2020 m. gruodžio 13 d. Europos sportinės gimnastikos čempionate šalį atstovavęs Robertas Tvorogalas iškovojo pirmąją vietą.

ŠMSM pasiūlymui pratęsti strateginių sporto šakų nustatymo kriterijų galiojimą šiems metams pritarė ir šalies sporto šakų federacijos bei neįgaliųjų sporto organizacijos.

Strateginių sporto šakų plėtojimui valstybė teikia prioritetą. Skirstant valstybės biudžeto lėšas aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti strateginių sporto šakų programoms pridedama daugiau vertinimo balų ir šių sporto šakų federacijos atitinkamai gauna didesnį finansavimą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamame strateginių sporto šakų sąraše iki šiol buvo 14 sporto šakų: baidarių ir kanojų irklavimas, boksas, būriavimas, dviračių sportas, dziudo, greitasis čiuožimas, imtynės, irklavimas, krepšinis, lengvoji atletika, plaukimas, sunkioji atletika, šiuolaikinė penkiakovė, taekwondo.

Parašykite komentarą