krepsinis 3
Sportas

Startas duotas: Kaune pristatyta naujai kuriama Lietuvos 3×3 krepšinio lyga 

Kaune esančiuose „Krepšinio namuose” įvyko istorinis įvykis – oficialiai paskelbta apie naujos Lietuvos 3×3 krepšinio lygos kūrimą. 

Didelius žingsnius į priekį dedantis Lietuvos 3×3 krepšinis pastaraisiais metais atsidūrė pasaulio elite, o atskiros 3×3 lygos įsteigimas šalyje padės tik dar didesnius pamatus olimpinės sporto šakos vystymui. 

„Tai yra žingsnis į priekį. Lietuvai yra reikalinga profesionalūs klubai, siekiant pasiekti pagrindinį tikslą – Paryžiaus olimpines žaidynes, – spaudos konferenciją pradėjo Lietuvos 3×3 krepšinio asociacijos direktorius Ignas Grinevičius. – Mums reikia iki 10 sėkmingai tarptautiniuose turnyruose dalyvaujančių klubų, kad mūsų šaliai būtų renkami taškai ir taip galėtume tiesiogiai, be atrankos važybų, patekti į Paryžių. Šiandien vyrų reitinge pasaulyje esame antri, o tokia pozicija garantuotų tiesioginį kelialapį į olimpines žaidynes.” 

„Krepšinio namuose” vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta, jog „PRO” grupėje dalyvaujantys klubai bus ir Lietuvos 3×3 krepšinio lygos steigėjai. Lygoje dalyvaus komandos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Šakių, Panevėžio, Palangos ir Gargždų miestų, o viena iš steigėjų bus ir Lietuvos 3×3 krepšinio asociacija. 

Klubai dalyvaus su lyga susijusių sprendimų priėmime, o jos prezidentu taps VDU administracijos direktorius Jonas Okunis.  

Su dideliu pozityvu istorinę Lietuvos 3×3 krepšiniui pradžią pasitinkantis J. Okunis atskleidžia, jog „Hoptrans 3×3″ arena šiemet įsikurs VDU Botanikos sode, kur yra numatyta būrys renginių. Kai kurie iš renginių sutaps su Lietuvos krepšinio šimtmečiui numatytomis šventėmis. 

„Visi galvojame apie Paryžių, bet iki jo laukia ilga kelionė, pirmiausia, į Lietuvos žiūrovų širdį, – sakė J. Okunis. – Norime, kad šia sporto šaka augtų susidomėjimas, atsirastų palaikymo kultūra. Noriu pasidžiaugti, jog „Hoptrans 3×3″ arena šiemet įsikurs Kaune, VDU Botanikos sode. Neabejoju, jog ši vieta vasarą taps tikru traukos centru.” 

Nauja organizacija orientuosis į FIBA pavyzdį – tvarumo strategiją, kurios tikslas – nedaryti žalos gamtai. 

„Socialinė atsakomybė ir tvarumas – svarbiausios naujai steigiamos lygos vertybės, – kalbėjo I. Grinevičius. – FIBA jau turi sukūrusi savo strategiją, kurios pavyzdžiu sekdami stengsimės įgyvendinti savo tikslus.” 

Prie septynių lygos steigėjų 2021-2022 metų sezone taip pat matysime Ukrainos 3×3 rinktinę, kuri „PRO” grupėje dalyvaus svečių teisėmis. 

Dėl šalyje vykstančio karo profesionaliems Ukrainos 3×3 krepšininkams nebeliko galimybių varžytis aukščiausiame lygyje, bet pagalbos ranką mielai ištiesė Lietuvos 3×3 asociacija. 

Lietuvoje gyvenančius Ukrainos 3×3 krepšinio rinktinės žaidėjus prižiūri buvęs krepšininkas Rolandas Jarutis, anksčiau pats rungtyniavęs ir treniravęs mūsų broliškos valstybės klubuose. 

„Aš pats beveik aštuonerius metus praleidau Ukrainoje ir ten užmezgiau pažintis. Prasidėjus karui Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas kreipėsi į mane prašydamas pagalbos 3×3 rinktinei, – pasakojo R. Jarutis. – Noriu padėkoti Molėtų savivaldybei, Žygimantui Šeštokui ir ten gyvenantiems verslininkams, kurie suteikė sąlygas ukrainiečiams sportuoti.  

Galiu tik pasidžiaugti, kad galiu padėti savo broliams ukrainiečiams ir padėkoti 3×3 krepšinio asociacijai ir Rolandui Skaisgiriui, kad taip gražiai sutiko ir priėmė. Visi stengiamės padėti, kaip tik galime Ukrainai, tad smagu, jog Lietuvos krepšinis galėjo taip prisidėti.” 

„Džiaugiuosi naujos lygos įkūrimu ir jos einama kryptimi, – taip pat džiaugėsi LKF prezidentas Vydas Gedvilas. – Lygos vertybės ir tikslai atitinka mūsų keliamus ir stengsimės padėti, kaip tik galime, jog rezultatai būtų pasiekti. Taip pat džiaugiuosi dėl ukrainiečių integravimo į lygą, tai tik dar labiau papuoš naują Lietuvos krepšinio organizaciją.” 

Be išvardintų septynių lygos steigėjų, kurios bus nuolatinės lygos dalyvės, ir Ukrainos ekipos, į „PRO” grupės turą nuolat pateks stipriausios ekipos iš dieną prieš tai vykusių „ELITO” grupės kovų. 

„PRO” grupės lygoje visada dalyvaus steigėjai ir kviestinės komandos, bet visada yra paliekama galimybė į pagrindinį etapą patekti iš „ELITO” grupės, – dėstė Lietuvos 3×3 krepšinio lygos varžybų vykdymo direktorius Martynas Karaliūnas. – Galime jį vadinti antruoju divizionu, kur registracija yra laisva. Čia gali visi dalyvauti ir iš šios grupės bus išaiškinti du geriausi klubai, kurie tęs kovą „PRO” grupėje.” 

Kiekvieno turo stipriausios komandos gaus kvietimus į FIBA tarptautinius turnyrus, kur pratęs savo kelionę, rinkdami 3×3 reitingo taškus Lietuvai.  

Pirmajame Lietuvos 3×3 krepšinio lygos sezone numatomi devyni etapai, kurie bus suskirstyti į tris atskirus turus. Pirmasis etapas jau gegužės 14-15 dienomis vyks Kaune, o finalinis lygos savaitgalis numatomas rugpjūčio 13-14 dienomis, kur ir bus išaiškintas Lietuvos 3×3 čempionas.  

Lietuvos 3×3 krepšinio lygos kovas transliuos TV3 žiniasklaidos grupė. 

Parašykite komentarą