Kaunoaleja.lt 21121103
Sportas

Sporto forume tarptautinė auditorija

Praėjusį ketvirtadienį (gruodžio 2 d.) praūžė Lietuvos sporto universiteto (LSU) organizuotas tarptautinis Sporto forumas, o penktadienį (gruodžio 3 d.) patirtimi su lietuviškąja auditorija dalijosi mokslinės-praktinės konferencijos „Sportininkų rengimo valdymas“ pranešėjai.

Keturiose trečiąjį kartą vykusio Sporto forumo sekcijose pranešimus skaitė dvylika pasaulyje žinomų sporto mokslininkų, praktikų ir vadybininkų, o diskusijas tarp pranešėjų vykdė aštuoni moderatoriai.

Sporto forumo lektorių sąraše – pasaulyje itin žinomi pranešėjai. Žiniomis dalijosi FIFA didelio meistriškumo sporto programų vadovas Edas Franklinas, sporto dietologė, Australijos sporto instituto mitybos strategijos vadovė Louise Burke ir kiti.

„Šis renginys jau antruosius metus vyksta nuotoliniu būdu. Matome, kad jis vis vien sulaukia daug dalyvių iš viso pasaulio. Iš kai kurios perspektyvos toks būdas netgi patogesnis, nes galime būti pastebėti didesnės pasaulinės auditorijos“, – kalbėjo LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

Šiųmečiame Sporto forume buvo aptariamos sporto srities aktualijos: sportas visiems, gerasis valdymas sporte, sportinė veikla atsigaunant po koronaviruso pandemijos, sporto naujovės ir skaitmeninimas.

Lietuvos ir užsienio šalių klausytojai stebėti LSU organizuotą Sporto forumą galėjo vaizdo įrašų platformoje „YouTube“, kuriame, socialinio tinklo duomenimis, renginys sulaukė daugiau nei 2,2 tūkst. žiūrovų.

„Sporto forumo tikslas yra skleisti Europos ir pasaulio sporto mokslo inovacijas bei naujausių mokslininkų tyrimų rezultatus, kurie yra pritaikomi praktinėje veikloje“, – teigė LSU mokslo prorektorius Edmundas Jasinskas.

Tuo metu Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas tikino, kad šis laikotarpis, kuriuo vyko Sporto forumas, yra itin svarbus dėl Europos sporto politikos pasikeitimų.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mato didžiulę tokio renginio prasmę, nes vos prieš dvi dienas Europos Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto taryba priėmė nutarimą dėl pagrindinių Europos sporto modelio bruožų nustatymo“, – pristatė L. Obcarskas.

Po Sporto forumo sporto ir sveikatingumo specialistus kvietė mokslinė-praktinė konferencija „Sportininkų rengimo valdymas“, kurioje patirtimi dalijosi žinomi Lietuvos sporto mokslininkai ir svečias iš Ispanijos – Julio Calleja Gonzales.

Pastarasis pristatė NBA taikomas krepšininkų atsigavimo strategijas, mitybos specialistas Artūras Sujeta kalbėjo apie šiuolaikines nefarmacines sveikatingumo strategijas, LSU profesorius Sigitas Kamandulis supažindino su mobiliosiomis technologijomis sporte, JAV plaukimo rinktinės treneris Genadijus Sokolovas pristatė pranešimą apie talento identifikavimą ir ugdymą, o Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka diskutavo apie problemas, su kuriomis susiduria treneriai, ugdantys jaunuosius tinklininkus.

Mokslinę konferenciją „Sportininkų rengimo valdymas“ vaizdo įrašų platformoje „YouTube“ stebėjo 1,1 tūkst. žmonių.

Šaltinis: Lietuvos sporto universitetas

Parašykite komentarą