suo
Naudinga žinoti

Socialinė kampanija kviečia dovanoti kaniterapijos užsiėmimus sunkumų patyrusiems vaikams

Spalio mėnesį Lietuvoje startavo socialinė iniciatyva, kurios tikslas – užtikrinti tęstinius terapijos su šunimis užsiėmimus vaikams, kuriais rūpinasi organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“. Kaniterapija padeda smurtą patyrusiems bei apleistiems vaikams ir yra taikoma nuo 2014 metų. Tikimasi, kad socialinės iniciatyvos metu surinktos lėšos padės užtikrinti kaniterapijos tęstinumą SOS vaikų kaimuose.

„Dauguma mūsų globojamų vaikų savoje aplinkoje patyrė ar patiria socialinę atskirtį, nepriteklių, smurtą ir nepriežiūrą. Nemažai jų yra apleisti biologinių tėvų. Šie vaikai gyvena SOS kaimuose įsikūrusiose šeimose, globojami profesionalių Mamų ir Tetų – taip jiems užtikrinama šeimyniška aplinka ir šiluma, tačiau patirtų traumų pasekmės gydomos labai sunkiai. Kaniterapija – efektyvus užsiėmimas, tačiau ji turi būti nuolatinė. Besąlygiškas licencijuotų terapinių šunų švelnumas, meilumas ir ramybė gali atlikti unikalų vaidmenį, užmezgant vaikų ryšį su suaugusiųjų pasauliu ir stiprinant pasitikėjimą juo. Tikimės, kad naujai startavusi socialinė akcija padės užtikrinti kaniterapijos užsiėmimų tęstinumą SOS vaikų kaimuose“, – sakė „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ paramos ir labdaros fondo vadovė Liudovika Pakalkaitė.

Iki šiol kaniterapijos užsiėmimuose jau dalyvavo daugiau nei 100 SOS vaikų kaime globojamų vaikų.

„Kaniterapija Lietuvoje nebėra naujiena – terapiniai šunys jau padėjo ne vienam sunkumų patiriančiam vaikui ar suaugusiam žmogui. Džiaugiamės galėdami nors dalele prisidėti prie to, kad efektyvūs terapiniai metodai ir toliau būtų taikomi ten, kur jų labiausiai reikia“, – pažymi „Mars“ Korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams Skaistė Sruogaitė.

„Kiekvieno beglobio ar savo šeimoje smurtą patiriančio vaiko istorija sukrečia. Šiems vaikams būtina sugrąžinti tikrąją vaikystę – norime prie to prisidėti, ir raginame visus taip pasielgti. „Moki veži“ tinkle prasidėjusi socialinė iniciatyva suteikia galimybę net įsigyjant smulkią prekę padovanoti šiek tiek laimės nuskriaustiems vaikams“, – sako „Moki Veži“ marketingo vadovė Eglė Berteškaitė–Gružauskienė.

Socialinės kampanijos metu kiekvienas norintis gali prisidėti prie kaniterapijos veiklos Lietuvoje. Perkant bet kurį bendrovės „Mars Lietuva“ produktą prekybos tinkle „Moki Veži“, 5 procentai nuo įsigyto produkto vertės bus skirta „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ organizacijoje vykdomai vaikų kaniterapijai.

Socialinė iniciatyva vyks spalio ir lapkričio mėnesiais visose prekybos tinklo „Moki Veži“ parduotuvėse.

 

Parašykite komentarą