Baltikum Kollage
Žmonės

Skyrė stipendijas keturioms verslininkėms Baltijos šalyse

Moterims sąlygos siekti karjeros ir lyderystės versle vis dar nėra tokios palankios kaip vyrams. Siekdama pakeisti šią tendenciją ir suteikti smulkiems moterų valdomiems verslams dvi svarbias priemones – geresnes finansavimo galimybes ir didesnį matomumą – „Visa“ pradėjo iniciatyvą „She’s Next“, pagal kurią keturioms Baltijos šalių įmonėms, kurių savininkės yra moterys, bus skirta po 10 000 eurų stipendija ir 5 000 eurų viešinimo priemonėms.

Lietuvoje nepaisant to, kad įvairiuose privataus sektoriaus lygmenyse vadovaujančias pozicijas užima apie trečdalis moterų, pačiose didžiausiose kompanijose aukščiausiuose vadovavimo lygmenyse jų yra kur kas mažiau. Europos lyčių lygybės instituto duomenimis* 2021 m. antroje pusėje didžiausių biržinių bendrovių valdybose moterų buvo tik 22 proc., tarp generalinių direktorių moterų daugiau: 2021 m. ir 2020 m. buvo trys (15,8 proc. ir 16,3 proc. atitinkamai), tarp prezidentų 17-oje biržinių bendrovių 2020 m. nebuvo nė vienos prezidentės moters.

„Visa“ mokėjimų tinklas, veikiantis pasauliniu mastu ir stipriai remiantis vietines rinkas, atlieka svarbų vaidmenį palaikant Šiaurės ir Baltijos šalių prekybą. Siekdama sukurti labiau įtraukią ir tvaresnę ekonomiką, „Visa“ siekia stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių asmenis, įmones ir bendruomenes.

  • „Be galo džiaugiamės fantastišku atsaku, kurio sulaukė iniciatyva. „She’s Next“ yra svarbi „Visa“ įsipareigojimo remti verslininkus ir smulkaus verslo savininkus, padedant jiems įsibėgėti ir augti, dalis. Mūsų pasaulinio mokėjimų tinklo stiprybė kartu su vietinėmis žiniomis suteikia mums galimybę prisidėti svarbiais įrankiais ir ištekliais, padedančiais daugiau moterų verslininkių žengti kitą žingsnį versle“, – sako „Visa“ rinkodaros vadovė Šiaurės ir Baltijos šalyse Elena Fadeeva.

2022 m. rudenį Baltijos šalių moterys verslininkės ir smulkaus verslo atstovės pasinaudojo galimybę teikti paraiškas „Visa“ iniciatyvos „She‘s Next“ stipendijoms gauti.

Iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su nepriklausomu Baltijos šalių banku „Luminor“ ir pasauline finansavimo platforma „IFundWomen“. Be 10 000 eurų stipendijos ir 5 000 eurų viešinimo išlaidoms, taip pat suteikiama vienerių metų narystė verslo konsultacijoms per „IFundWomen“.

Kad galėtų teikti paraišką stipendijai gauti, įmonė turėjo būti registruota Lietuvoje, veikti mažiausiai vienerius metus, turėti fizinę parduotuvę arba vykdyti veiklą internete ir ne mažiau kaip 51 proc. įmonės priklausytų moterims.

Pasibaigus paraiškų teikimo laikotarpiui 2022 m. rugsėjo 30 d., buvo pateikta daug paraiškų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonių.

Vietinė „Visa“ komisija atrinko stipendijos laimėtoją Lietuvoje. 10 000 eurų vertės stipendija, 5 000 eurų viešinimo priemonėms bei galimybė dalyvauti „IFundWomen“ verslo mentorystės programoje visus metus suteikta „Bosaddo“ baleto aprangos kūrėjai Simonai Sadauskienei.

„Bosaddo“ gamina nišinius šokių drabužius profesionaliems baleto šokėjams ir ketinantiems jais tapti. „Bosaddo“ rūpinasi, kad baleto šokėjai repeticijų metu jaustųsi šiltai, patogiai, išvengtų traumų ir gerai atrodytų. Šie drabužiai neleidžia atvėsti įkaitusiam kūnui, taip užkertant kelią traumoms.

2022 metų balandį jų fondas į M. K. Čiurlionio menų mokyklą atvykusiems vaikams iš Ukrainos padovanojo baleto drabužių už 3000 eurų.

Taip pat „She‘s Next“ stipendijos skirtos „Nupu Learning“  magnetinių edukacinių rinkinių vaikams kūrėjai Dagmar Kork iš Estijos ir dviem verslininkėms iš Latvijos: rinktinių vintažinių drabužių parduotuvės „Nothern Grip“ savininkei  Beāte Korte Vītola ir kokybiškų vaikiškų baldų „H&L SIA Rume Kids“ kūrėjai Lelde Cepīte.

Vadovaujate Lietuvos įmonei ir norite pateikti paraišką dalyvauti „Visa“ iniciatyvos „She’s Next“ stipendijų programoje? „She‘s Next“ grįžta šį pavasarį. Sekite naujienas visa.lt/shesnext, kad gautumėte išsamesnės informacijos apie registracijos terminus ir tinkamumo kriterijus.

Leave a Reply