motorlaiviai 10
Sportas

Skindami pergales Latvijoje lietuviai ruošiasi iššūkiui – Europos čempionatui

Rugpjūčio 15-16 dienomis Kupiškyje vyks OSY-400, GT-15, GT-30 laivų klasių Europos čempionatas. Jame pasirodys apie pusšimtį ne tik ryškiausių Lietuvos, bet ir Slovakijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Kroatijos, Norvegijos, Švedijos sportininkų.

Dalis mūsų šalies pilotų svarbioms sezono kovoms ruošėsi Aizkrauklėje vykusiame motorlaivių Latvijos čempionato trečiajame etape. GT-15 klasėje šį kartą susirinko toks gausus sportininkų būrys, kad teko koreguoti varžybų tvarkaraštį. Jų tarpe pasirodžiusi lietuvaitė Nida Kilinskaitė, net ir susidurdama su techniniais variklio gedimais, vis dėlto pademonstravo tvirtą charakterį ir užėmė ketvirtą vietą.

F-4 klasėje Paulius Stainys turėjo pripažinti latvio Nikita Lijcs pranašumą ir iškovojo antrą vietą.

Nuožmi kova užvirė RN-2000 gliserių klasėje. Parodęs puikią vairavimo techniką Egidijus Dagilis tik dviejų taškų persvara nusileido tituluotam latviui Janis Simanovs ir iškovojo trečią vietą. Ant aukščiausios nugalėtojų pakilos šioje klasėje lipo latvis Gints Purinš.

R-1000 gliserių klasėje Latvijoje turėjo įvykti ir Europos čempionato pirmas etapas, kuris, Lotars Millers atminimo garbei, Aizkrauklėje rengiamas kiekvienais metais. Tačiau paskutinę dieną varžybos buvo atšauktos dėl COVID-19 pandemijos į jas negalinčių atvykti sportininkų iš kitų Europos šalių. Įvertinus susidariusią situaciją, nuspręsta, kad ši laivų klasė bus įtraukta į bendrą Latvijos čempionato kovų tvarkaraštį. Du kartus iš eilės Europos čempionei ir šio etapo nugalėtojai latvei Ievai Millers R-1000 gliserių klasėje gana rimtą konkurenciją sudarė šių metų Baltijos šalių čempionas Tomas Marcinkus, kuris iškovojo antrą vietą, o trečioje vietoje liko latvis Janis Kukalks.