Naudinga žinoti

Skiepijimo nuo gripo sezonas prasidėjo anksti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento specialistai, vykdydami skiepijimo nuo sezoninio gripo stebėseną, nustatė, kad 2018 – 2019 m. skiepijimo nuo gripo sezonas prasidėjo neįprastai anksti. Per šių metų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius panaudota 24 proc. gautos gripo vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Tuo tarpu 2017 – 2018 m. sezonu – 18,6 proc.

Kauno apskrityje pirmauja Raseinių ir Kaišiadorių rajonai. Daugiausia šiam gripo sezonui skirtos vakcinos iki spalio mėnesio panaudojo Raseinių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos – 42,6 proc. ir Kaišiadorių rajono – 39,2 proc.

Kauno apskrityje 65 proc. vakcinos panaudota vyresnio amžiaus asmenų apsaugai nuo sezoninio gripo ir jo komplikacijų. 23 proc. gautos vakcinos paskirta jaunesniems asmenims, bei sergantiems lėtinėmis ligomis, 7 proc. – sveikatos priežiūros darbuotojams.

Nėščiųjų skiepijimo programa tęsiasi

Per rugsėjo mėnesį nuo sezoninio gripo paskiepytos 33 nėščiosios, tiek pat kiek ir praėjusį rugsėjį. Vykdytos programos priemonės bei atlikti darbai ir toliau duoda naudos. Daugelis medikų jau įsitikino gripo skiepų nauda nėščiosioms ir toliau rekomenduoja šią efektyvią profilaktikos priemonę.

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Kristina Rudžinskaitė pastebi, kad skiepų poreikis padidėja, kai tik atsiranda vakcina, todėl primena, kad visais atvejais dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Parašykite komentarą