neigalieji
Naudinga žinoti

Šiugždinienė: „Abejingo savivaldybės požiūrio socialiai jautriais klausimais negali būti“

Šiandien Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį prašydama užtikrinti nenutrūkstamą pavėžėjimo paslaugos teikimą negalią turintiems žmonėms.  Nepaisant augančio tokių paslaugų poreikio, Kauno miesto savivaldybė šiais metais nefinansavo „Socialinio taksi“ projekto, kuris pernai aptarnavo  400 neįgaliųjų. Projektą laimėjo vienintelė įmone „Alavesta“, kuri teikia „socialiniam taksi“ prilygintas paslaugas.

„Principas, kai tokia svarbi viešoji paslauga kaip neįgaliųjų pavėžėjimas ar „socialinis taksi“ yra teikiama per trumpalaikius projektus yra neteisingas.  Įstaigos ir organizacijos, kurios teikia šias paslaugas turi turėti ne tik skirtingus neįgaliųjų poreikius atitinkančius automobilius, bet ir suformuotą profesionalų komandą, kuri padėtų atlikti šias funkcijas. Ar įmanoma kokybiškai vystyti tokią paslaugą žinant, kad po metų projektas gali nebūti tęsiamas? Manau tai turi didelės įtakos ir teikiamų paslaugų kokybei. Esu įsitikinusi, kad neįgaliųjų pavėžėjimas turi būti perkama viešoji paslauga, o ne vienerių metų projektas“, – teigė J. Šiugždinienė.

Kauno miesto mero prašoma paaiškinti, kodėl neįgaliųjų pavėžėjimo paslauga yra teikiama per trumpalaikius projektus bei atsakyti, ar ši paslauga bus užtikrinta visiems registruotiems klientams Kauno mieste bei kokie yra numatyti pavėžėjimo pajėgumai.

Parašykite komentarą