Naudinga žinoti

Šiluma vilioja daugiau laiko leisti terasose: kaip paprastai jas atnaujinti patiems?

Vasarą žmonės kur kas daugiau laiko praleidžia savo namų kiemuose arba terasose. Kokybiškam poilsiui šiose atvirose erdvėse svarbūs ne tik gražūs ir patogūs baldai, apšvietimas ar augalai, bet ir estetinis fasado vaizdas. Jį gali sugadinti atsilupę dažai, tad juos būtina reguliariai pašalinti ir paviršių padengti naujais. Specialistai pataria, kaip paprastai namo fasadą atnaujinti patiems ir į ką atkreipti dėmesį renkantis dažus.

„Karantinas daugelį žmonių paskatino naujai pažvelgti į savo namus. Praleidęs juose daugiau laiko, ne vienas suprato, kad tam tikros erdvės neatrodo gražiai ar joms trūksta jaukumo. Vienas iš greičiausių būdų įnešti į namus ar terasą gaivumo ir šviežumo – perdažyti sienas. Tačiau siekiant geriausio ilgaamžio rezultato, būtina žinoti, kaip tą padaryti tinkamai“, – sako marketingo vadovas Nerijus Višinskas.

Pirmas žingsnis – impregnuoti medieną

Prieš dažant, mediena turi būti tinkamai paruošta – impregnuota. Tai leidžia apsaugoti medinio namo fasadą ar terasą nuo kenksmingų organizmų: pelėsio, graužiančių vabzdžių ir grybelio. Būtent dėl pastarojo mediena pamėlynuoja ir nepriklausomai nuo to, kokiais gerais dažais dažysite, šios spalvos nepanaikinsite.

„Dažnai žmonės galvoja, kad norint apsaugoti namą ar terasą nuo kenksmingų organizmų, užtenka ją nudažyti dažais ir padengti laku. Tačiau tai – tik paviršinė plėvelė, kuri dėl saulės ar lietaus greitai įtrūksta ir atveria kelią veistis pelėsiui ir grybeliui. Todėl siekiant apsaugoti medieną, būtinas impregnantas, kuris, tinkamai naudojamas, nekenkia nei medienos savybėms, nei žmonių ir gyvūnų sveikatai“, – teigia N. Višinskas.

Ekspertai priduria, kad pastaruoju metu rinkoje vis populiaresnės natūralių ingredientų, tokių kaip sėmenų aliejus, pagrindu pagamintos priemonės. Jos yra kur kas mažiau kenksmingos gamtai ir leidžia medienai kvėpuoti, taip ilgam laikui apsaugodamos ją vandens įsigėrimo.

Antras žingsnis – išsirinkti tinkamus dažus

Kadangi pagrindinis tikslas – perdažyti namo fasadą ar terasą, dažus reikėtų rinktis ypač atsakingai. Šiuo metu cheminio pagrindo priemones keičia vandens pagrindo, kurios nekenkia aplinkai, žmonių ir gyvūnų sveikatai. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad lauko darbams skirtiems dažams yra keliami skirtingi reikalavimai nei vidaus, todėl siekdami ilgaamžio rezultato, rinkitės ne universalią, bet konkrečiam paviršiui pritaikytą priemonę.

„Medinius namus ir terasas nuolat veikia saulė, lietus ir sniegas, tad pirmiausia svarbu rinktis dažus, kurie yra atsparūs temperatūros pokyčiams, drėgmei ir šalčiui. Tam geriausiai tinka vandens pagrindo dažai, nes jie nesudaro plėvelės, todėl mediena neskilinėja, o dažai geriau įsiskverbia į vidų. Jais taip pat lengva dažyti, tad atnaujinti namus ar terasą galėsite patys, be meistrų pagalbos“, – teigia ekspertai.

Jie pratęsia, kad kitas vandens pagrindo dažų privalumas – neintensyvus kvapas, tad jums nereikės laukti, kol jis išsisklaidys ir bus galima jaukiai pavakaroti atnaujintoje terasoje. Be to, dažų atspalvis ir intensyvumas ilgai išlieka nepakitę, tad galėsite jaustis ramūs bent dešimt metų į priekį.

Svarbiausi įrankiai – volelis ir teptukas

Namo fasado ir terasos dažymui yra reikalingas volelis ir teptukas. Juos renkantis labai svarbu atkreipti dėmesį į kietumą, dydį ir medžiagas, nes tik naudojant kokybiškus įrankius pasieksite norimų rezultatų – neerzins prie sienų prilipę šereliai, dažai paviršių dengs tolygiai, tad pavyks išsaugoti bei išryškinti medžio struktūrą.

„Skirtingos medienos struktūros namo fasadui ir terasai suteikia išties išskirtinę išvaizdą, tačiau naudodami netinkamą teptuką ar volelį galite lengvai ją paslėpti po per storu dažų sluoksniu. Šiandien rinkoje yra daugybė skirtingų įrankių, tad gali būti sunku išsirinkti. Tačiau pagrindinis dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį – dažų rūšis ir jais dengiamas paviršius. Mediniam fasadui geriausiai tiks struktūrinis volelis, kuris padės išryškinti pasirinktos medienos struktūrą bei pabrėžti natūralų jos grožį“, – pasakoja ekspertai.

Kartu atnaujinkite ir skardinio stogo spalvą

Vėjas, lietus, sniegas ir saulė neigiamai veikia ne tik namo ir terasos fasadą, bet ir skardinį stogą, kuris išblunka ir nebeatrodo gražiai. Todėl atnaujinant namo fasadą ar terasą, skirkite dėmesio ir stogo dangai. Tai užtikrins vientisą ir gražų vaizdą, kuris vasarą trauks ne tik jūsų, bet čia besilankančių žmonių akį.

„Jei stogui perdažyti naudosite netinkamus dažus, pavyzdžiui, įprastus metalo dažus, problemą išspręsite tik labai trumpam laikui ir procesą greitu metu vėl turėsite kartoti. Skardinei dangai rinkitės emalinius dažus – su jais galėsite atnaujinti ir lietvamzdžius, latakus, turėklus bei kitas konstrukcijas. Jei dažus naudosite kartu su gruntu, tuomet visas plotas bluks vienodai, tad nesugadins bendro estetinio vaizdo“, – sako marketingo vadovas.

 

Parašykite komentarą