Kauno senamiestis
Kultūra

Šiandien – paskutinė diena

XXXVII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2023“, skirtas Aukštaitijos metams, organizuojamas Kaune. Šiandien – paskutinė jo diena. Primename apie šiandien vyksiančius nemokamus renginius.

Jo ištakos siekia 1984 metus, kuomet jis vadinosi „Atataria trimitai“, o 2005 metais tapo tarptautiniu. Festivalio ženklas „trimitai” simbolizuoja ratą, saulę, žemę, triūbas, skleidžiančias garsą apie Lietuvą.

Festivalis kasmet suburia folkloro mylėtojus iš įvairių Lietuvos kampelių, šventėje mielai dalyvauja svečiai iš artimojo ir tolimojo užsienio. Gražiausiomis tradicijomis ir papročiais su kauniečiais dalinsis daugiau kaip tūkstantis dalyvių – šiemet atvyksta 60 folkloro ansamblių bei klubų iš visų Lietuvos regionų ir 3 užsienio šalių: Latvijos, Lenkijos, Ukrainos.

Festivalio metu vyks autentiškos kultūros pristatymai: koncertai, šokių ir romansų vakaronės, tautodailės parodos, tradicinių amatų mugė. Miestiečiai ir miesto svečiai nemokamai galės klausytis ne tik koncertų miesto salėse, aikštėse ir gatvėse, bet ir dalyvauti žaibiškame sambūryje.

Didelis dėmesys šiais metais festivalyje skiriamas aukštaičių paveldui. Yra kuo didžiuotis: archaiškos sutartinės, tradicinės kanklės, šiaudiniai sodai, balti nuometai, klojimo teatras. Bus išskirtinė proga pamatyti Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mėgėjų teatro „Stebulė“ spektaklį, skirtą kunigo švietėjo Jono Katelės atminimui. Tad klausytojai ir žiūrovai tikrai turės progos pasirinkti norimą renginį.

Kaunas didžiuojasi turėdamas gausų folkloristų būrį, kuris kasmet dalyvauja „Atataria lamzdžiai“.  Festivalį vainikuos gerai žinomos Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas“ koncertas, skirtas kūrybinės veiklos 15 metų sukakčiai paminėti. Jo metu vyks apdovanojimo „Aukso paukštė“ įteikimo iškilmės – bus paskelbta 2022 metų nominacija „Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir jo vadovas“.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams, visiems bičiuliams, informaciniams rėmėjams, dalyviams, ansamblių vadovams už etnografinių regionų papročių puoselėjimą ir dalyvavimą renginiuose, už rėmimą ir nuoširdžią pagalbą, skleidžiant tradicinę etninę kultūrą.

BIRŽELIO 4 D., SEKMADIENIS

15.00 Kauno kultūros centre, Vytauto pr. 79. Koncertas „Sese sodų sadina“. Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas“ apdovanojimo ceremonija. „Aukso paukštė“ įteikimas: 2022 metų nominacija „Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir jo vadovas“.

PARODOS
Kauno tautinės kultūros centre, A. Jakšto g. 18:

*Tautodailininkės Marijos Liugienės šiaudinių sodų paroda „Sodo gimimas ir žydėjimas“.
*Zarasų r. sėlių kultūros bendrijos „Sėla“ paroda „Aukštaitijos krašto tautinis kostiumas“.
*Elviros Drozdovos darbų paroda „Karanfil“ (Krymas).
*Ukrainos liaudies meistrų skudurinių lėlyčių virtuali paroda „Lialki matanki“ (www.ktkc.lt)
Kauno įvairių tautų kultūrų centre, Šv. Gertrūdos g. 58:
*Ukrainos liaudies meistrų Mariana ir Valerij Liubas karpinių paroda „Mano meilė – Ukraina” (Kryvoj Rog).

RENGINIAI NEMOKAMI
*Renginių metu gali būti fotografuojama ir filmuojama, viešinama

Parašykite komentarą