Kas ir Kodel finalas Vyginto Skaraicio nuotr 6
Žmonės

Sezono nugalėtojas – nors į vieną klausimą norėjęs atsakyti mikrobiologas Simas Jasiūnas

Penktadienio vakarą finišavo jau keturioliktasis LRT TELEVIZIJOS intelektinės viktorinos „Kas ir kodėl?“ sezonas. Pergalę šventė ir pagrindinį 5 000 eurų piniginį prizą pelnė 25 m. mikrobiologas iš Vilniaus Simas Jasiūnas. Per sezoną jis dalyvavo net šešiose „Kas ir kodėl?“ dvikovose ir visose jose nugalėjo.

„Visą laiką turėjau vienintelį tikslą – atsakyti nors į vieną klausimą. Galbūt tas minimalizmas man ir padėjo“, – nuskambėjus pergalę skelbiančioms salvėms sakė S. Jasiūnas.

Lemiamoje žinių kovoje nugalėtojui per plauką nusileido 33 m. vilnietis advokatas Audrius Slažinskas. Jis apdovanotas 3 000 eurų prizu. Trečiąją ir ketvirtąją vietas pasidalino ir po 1 000 eurų pelnė 32 m. valstybės tarnautoja iš Vilniaus Augusta Krūminienė ir 26 m. stiklo pramonėje dirbantis kaunietis Jurgis Čėsna.

Žaidimo laimėtojas S. Jasiūnas prisipažino už pergalę esantis dėkingas ir savo draugei Ievai – ji užregistravo Simą į žaidimą ir visada tikėjo jo sėkme.

„Pirmą kartą teko filmuotis televizijoje, pirmą kartą žaidžiau ir intelektiniame žaidime. Galbūt nesimatė, bet labai jaudinausi. Po pirmos laidos netgi gavau pakvietimą prisijungti prie vienos protmūšio komandos, kurioje dar iki dabar sėkmingai dalyvauju. Linkėjimai nuostabiajai komandai „Po palme“!“, – džiaugėsi S. Jasiūnas.

Su intelektiniais žaidimais vis dar susipažįstantis „Kas ir kodėl?“ laimėtojas sako vaikystėje labai mėgęs enciklopedijas, nes jose viskas aiškiai, struktūrizuotai aprašyta ir pavaizduota.

Pagal profesiją jis – mikrobiologas, dirba biotechnologijų srityje, domisi programavimu bei dirbtinio intelekto technologijomis. 

„Žiemą, kai oro sąlygos nėra pačios geriausios, laisvalaikiu apsiriboju kompiuteriniais žaidimais bei boulderingu (laipiojimu). Nors ir labai bijau aukščio, kažkaip ta nevalyva baimė laipiojant padeda pamiršt apie kasdieninius dalykus. Po treniruotės jaučiuosi labai protiškai pailsėjęs, o tai man labai patinka. Vasarą geriausia kombinacija išlieka motociklas, ežeras, draugai“, – sakė žaidimo nugalėtojas.

„Kas ir kodėl?“ laimėtus pinigus S. Jasiūnas planuoja skirti galingesniam motociklui ir kelionėms. 

Naujas, jau penkioliktasis, populiariosios LRT TELEVIZIJOS intelektinės viktorinos „Kas ir kodėl?“ sezonas su vedėju Dariumi Jurgelevičiumi startuoja jau pirmadienį, sausio 2-ąją, 18.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.   

Parašykite komentarą