DSC0561
Miestas

Senojo Kauno vaizdiniai iškilo neįprastoje vietoje

Gatvės meno ekspoziciją po atviru dangumi Kaune papildė dar vienas kūrinys. Vytėnuose, Nartuvos gatvėje pilką elektros transformatorinę papuošė senojo miesto vaizdai. Tai – dar vienas idėjų konkurso „Kauno akcentai“ ir projekto „Gyvos sienos“ kūrinys, prie kurio atsiradimo svariai prisidėjo ir vietos bendruomenė.

Praeivis su šunimi

Miesto vaizdus ant transformatorinės Vytėnuose perkėlė gatvės menininkų Tado Šimkaus ir Žygimanto Amelyno komanda „Gyva grafika“. Piešinyje atsiveria jauki senamiesčio gatvelė, kurioje matomas su šunimi besivaikščiojančio žmogaus siluetas.

Naujas piešinys – bendras menininkų ir vietos bendruomenės projektas. Vytėnų gyventojai susibūrimo vietą, kurioje vyksta įvairios bendruomenės veiklos, norėjo paversti dar jaukesne ir žaismingesne. Taip gimė idėja greta esančią pilką elektros pastotę transformuoti į meno kūrinį.

„Gyventojams pasiūlėme net keletą transformatorinės apipavidalinimo sprendimų. Jie rengė balsavimą, išsirinko labiausiai patinkantį ir piešinys nugalėtojas nugulė ant pastotės sienų. Čia vaizduojama jaukaus seno miesto perspektyva, nukelianti į istorinį siužetą. Tuo pačiu nearši spalvinė gama susilieja su kvartalo estetika. Žmogus su šunimi savotiškai iliustruoja gyvenvietės aktyvistus, vakarais išbėgančius su savo augintiniais“, – pasakojo vienas iš piešinio autorių Žygimantas Amelynas.

7 spalvotos transformatorinės

Menininkai džiaugėsi, kad į visą procesą aktyviai įsitraukė ir patys gyventojai – ne tik kartu rinkosi, kokį piešinį nori matyti, bet ir domėjosi jo įgyvendinimu bei neišsigando laikinų nepatogumų.

„Naktinis piešimas – tai dažna gatvės menininkų darbo specifika, nes neretai piešinio proporcijos ant sienos perkeliamos naudojant projektorių, o tam reikia tamsos. Tačiau smagu, kad vietos gyventojai nepabūgo nepatogumų ir tol, kol piešėme ant transformatorinės, sutiko pabūti be elektros“, – apie kūrinio gimimo procesą pasakojo menininkas.

Meno kūriniu virtusi elektros transformatorinė Vytėnuose – ne pirmoji Kaune. Rudens pradžioje Partizanų gatvėje minimalistiniais miško ornamentais papuošta ir kita panaši pastotė, o iš viso mieste galima suskaičiuoti net septynias spalvotas transformatorines.

Eksponatais tampa neįprasti objektai

„Smagu matyti gatvės meno kūrinius, atsirandančius netikėtose erdvėse. Vis daugiau gatvės menininkų dėmesio sulaukia elektros pastotės. Matome, kaip tuo džiaugiasi ir gyventojai, kadangi dažniausiai niūrios, pilkos transformatorinės stūkso pačiuose daugiabučių kiemų centruose, todėl yra dažnai matomos ir praeinamos, o naujos spalvos į kasdienį gyvenimą įneša daugiau nuotaikos“, – kalbėjo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Prie naujų profesionalių gatvės meno kūrinių atsiradimo mieste gali prisidėti ir kauniečiai, savo pastatų sienas atiduodami į menininkų rankas, pasitelkiant specialiai tam sukurtą platformą: http://gyvosienos.kaunas.lt.

Visus gatvės meno kūrinius virtualioje erdvėje gali pamatyti čia: http://bit.ly/gyvosienos-galerija.

Parašykite komentarą