Zemes veliava
Miestas

Seimo Pirmininkė: „Šiandien Šiaurės ir Baltijos šalių vieningumas ir bendradarbiavimas yra išskirtiniai“

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, šiandien Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) grupė tapo išskirtiniu atviro, modernaus ir į rezultatus orientuoto bendradarbiavimo pavyzdžiu, kaip dirbant kartu ir koordinuotai galima sukurti saugesnį, pažangesnį, stipresnį ir konkurencingesnį regioną. Ypač tai išryškėjo karo Ukrainoje kontekste. Šiaurės ir Baltijos šalių integracija, regiono saugumo ir gynybos stiprinimas bei perspektyvos – svarbiausi klausimai, nagrinėti Kaune vykusiame NB8 parlamentų pirmininkų susitikime.

Parlamento vadovės teigimu, geriausias būdas apsaugoti bendrus pasiekimus – glaudžiau dirbti kartu, nes yra galimybių dar efektyviau išnaudoti regiono potencialą.

„Kuo stipresnis regionas taps ekonominės plėtros, politinio bendradarbiavimo, bendros gynybos, socialinių santykių požiūriu, tuo konkurencingesnis, saugesnis ir klestintis bus Šiaurės ir Baltijos šalių regionas bei kiekviena jo šalis. Dirbdami kartu palaikome ir propaguojame savo vertybes ir bendrus interesus, stipriname ir darome labiau matomą Šiaurės ir Baltijos šalių politinį prekių ženklą. Naujų saugumo ir gynybos perspektyvų suteikia Švedijos ir Suomijos sprendimas jungtis prie NATO“, – NB8 susitikime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkė įsitikinusi, kad saugumo iššūkiai ir karas Ukrainoje pareikalavo daugiausiai dėmesio ir šiek tiek nustelbė kitus tikslus. Tačiau, be paramos Ukrainai ir Rusijos agresijos stabdymo, yra ir kitų klausimų, dėl kurių galėtume labiau derinti savo veiksmus.

„NB8 integracija – nebaigtas procesas, dar yra sričių, dėl kurių reikėtų padirbėti. Štai ir regiono elektros kainų skirtumai tai rodo. Todėl šiandien tarėmės, kaip stiprinti integraciją, kad ji būtų naudinga visai grupei ir kiekvienai šaliai atskirai. Kalbėjome apie politikos, ekonomikos, įskaitant energetiką, saugumo ir kitus aspektus“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Parašykite komentarą