Miestas

Seimo nariai kreipėsi dėl neatidėliotino 15 mln. eurų permokų šilumos vartotojams grąžinimo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas, Gintarė Skaistė ir Kazys Starkevičius kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT), prašydami paaiškinti, ar AB „Kauno energija” valdyba, įvertinusi pasikeitusią namų ūkių finansinę padėtį dėl viruso COVID-19 ir karantino, galėtų peržiūrėti jau patvirtintą bei su VERT suderintą permokų gyventojams grąžinimo terminą ir jį pakeisti.

 „Kreiptis į VERT paskatino Kauno savivaldybės administracijos atsakymas dėl jos valdomos AB „Kauno energijos” 2014–2018 m. laikotarpiu gautų 14,9 mln. eurų vartotojų permokų už šilumą grąžinimo termino peržiūros. Šias permokas buvo nuspręsta grąžinti vartotojams per ketverius metus  (iki 2023 m.), atitinkamai mažinant kainą už karštą vandenį ir šilumą. Tačiau atsižvelgiant į viruso COVID-19 ekonomines pasekmes Lietuvos gyventojams, jiems jau dabar susiduriant su mokumo problemomis, taip pat įkvepiančius verslo, valstybės institucijų ir visuomenės solidarumo pavyzdžius, šiuo laikotarpiu pasiūliau AB „Kauno energijai” taip pat parodyti solidarumą bei socialinę atsakomybę ir persvarstyti permokų gyventojams grąžinimo terminą. Deja, atsakydama Kauno savivaldybės administracija nurodė, kad permokų grąžinimo terminas yra suderintas su VERT, ir kad AB  „Kauno energija” neturi galimybių jo keisti”, – sako A. Kupčinskas.

Pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą, tokios permokos privalo būti grąžinamos per vienerius metus arba už ilgesnį laikotarpį įmonės jau turi mokėti palūkanas.

Seimo narių nuomone, Kauno savivaldybei reikėtų pasekti Vilniaus savivaldybės, kuri operatyviai ištiesė pagalbos ranką į sunkią padėtį patekusiems vilniečiams, pavyzdžiu. Vilniečiai, kurių pajamos karantino metu sumažėjo iki 437,50 eurų asmeniui, gali gauti išmoką, o savivaldybės komunalinės įmonės karantino metu neskaičiuos delspinigių.

Parašykite komentarą