LCVA XX a trecias desimtmetis
Įdomybės

Seimo kanceliarija minės šimtmetį ir prisimins reikšmingiausias akimirkas

Prieš 100 metų, 1920 m. liepos 7 d., Steigiamasis Seimas patvirtino pirmuosius Seimo kanceliarijos etatus. Įprasmindama sukaktį šiemet simboliškai – liepos 7 d. – Seimo kanceliarija paminės įstaigos veiklos šimtmetį ir prisimins svarbiausias akimirkas. Šia proga bus pristatytas naujas leidinys apie Seimo kanceliariją.

„Kartu su Steigiamuoju Seimu pradėjo dirbti ir Seimo kanceliarija. Jos darbuotojai visą laiką sudarė sąlygas Seimui įgyvendinti Konstitucijoje nustatytas funkcijas, Seimo nariams – atstovauti Tautos ir Lietuvos valstybės interesams“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Seimo kanceliarijos šimtmečio paminėjimo renginys vyks Didžiajame Seimo rūmų kieme. „Renginio programoje numatyta pristatyti Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus parengtą knygą apie Seimo kanceliariją. Leidinio svarbą rodo pastangos pirmą kartą susisteminti informaciją apie Seimo kanceliarijos darbą. Darbuotojai taip pat bus pakviesti palikti įrašą istorinėje prisiminimų kapsulėje, kuri liepos 7 d. iškilmingai bus įkasta Seimo kiemelyje“, – renginio programos akcentus pristato Finansų skyriaus vedėjas, laikinai einantis Seimo kanclerio pareigas Marius Žiūkas.

1920 m. gegužės 15 d. į pirmąjį posėdį susirinko pirmuose visuotiniuose demokratiškuose rinkimuose Tautos išrinktas Steigiamasis Seimas. Kartu su juo pradėjo dirbti ir Seimo kanceliarija, oficialiai tuo metu pavadinta Raštine. Įstaigoje pirmąsias dvi savaites dirbo keturi tarnautojai – dvi protokolininkės ir du antstoliai. Per du mėnesius buvo sudaryta Raštinės struktūra, ir 1920 m. liepos 7 d. buvo patvirtinti pirmieji įstaigos etatai.

Seimo kanceliarijoje yra dirbę žymūs įvairių sričių (teisės, literatūros, sporto, teatro, komunikacijos ir kitų) profesionalai, prisidėję prie valstybės gerovės kūrimo prieškario metais, padėję parengti Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybingumą įtvirtinančius dokumentus ir užmegzti diplomatinius santykius.

Įstatymų leidėjus aptarnaujanti įstaiga – tai bendruomenė, atsakinga kasdiene veikla atliekanti užduotis, kurios padeda užtikrinti nepertraukiamą teisėkūros procesą, informacijos apie Seimo darbą sklaidą, tarptautinį bendradarbiavimą ir kitus, dažnai nematomus, tačiau labai svarbius darbus.

Parašykite komentarą